דיווח: גנור צפוי להעיד כיצד פעל עם שמרון לטובת תיסנקרופ בפרשת מכל האמוניה

בחדשות 10 דווח הערב כי איש העסקים גנור רשום כדירקטור בחברת מכל האמוניה. אתמול מסר מבקר המדינה ליועמ"ש מידע לפיו קיים חשד לפלילים בהתנהלות המדינה בפרשה

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מכל האמוניה בחיפה, החודש
מכל האמוניה בחיפה, החודשצילום: רמי שלוש

אם איש העסקים מיקי גנור, החשוד בפרשת הצוללות, יחתום על הסכם עד מדינה עם הפרקליטות, חלק משמעותי מעדותו גנור יעסוק במעורבותו בפרשת מכל האמוניה בחיפה - כך דיווח הערב (רביעי) כתב חדשות 10 ברוך קרא. לפי הדיווח, גנור רשום כדירקטור בחברת מכל האמוניה, ופעל לכאורה כדי שחברת תיסנקרופ הגרמנית תקים מפעל אמוניה בנגב, שאמור היה להחליף את המכל בחיפה. בנוסף, דווח כי ייתכן שגם עו"ד דוד שמרון, החשוד אף הוא בפרשת הצוללות והמקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו, פעל יחד עם גנור לטובת תיסנקרופ בפרשת האמוניה, ואיש העסקים צפוי להעביר מידע גם על כך.

מיקי גנורצילום: אילן אסייג

אתמול פנה מבקר המדינה יוסף שפירא ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט והעביר לו מידע כי קיים חשד לפלילים בפרשת מכל האמוניה בחיפה. המבקר בודק את התנהלות רשויות המדינה בפרשה, בין היתר את הזגזוג בעמדת המשרד להגנת הסביבה ביחס לצורך של המשק באמוניה, את המעורבות של המועצה לביטחון לאומי ואת התנהלות משרד המשפטים. 

מהמידע שנאסף במשרד מבקר המדינה עולה חשש כי ההחלטות באשר לחלופות לייבוא האמוניה בעקבות סגירת המכל התקבלו לכאורה באופן מוטה כדי להיטיב כלכלית עם חברת חיפה כימיקלים, תוך מידור גורמים במשרד להגנת הסביבה, כמו מנהל מחוז חיפה במשרד שלמה כץ. כמו כן, מהבדיקה עולה כי מידע שנמסר לבג"ץ לא תאם את העובדות לאשורן. 

היום דווח ב"הארץ" כי קצינים בכירים בדימוס בחיל הים ייחקרו באזהרה בפרשת הצוללות. כפי שפורסם מוקדם יותר, גנור מסר אתמול לחוקרים מידע הקשור לעסקאות נשק נוספות שנחתמו בשנים האחרונות. בירור המידע יחייב את הרחבת החקירה, ובין היתר צפויים להיקרא למתן עדות – וככל הנראה גם לחקירה – קצינים מכהנים, או כאלה שסיימו את שירותם בתקופה האחרונה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ