גבר שהורשע באונס שתי נשים בתל אביב נשלח ל-18 שנות מאסר

לפי כתב האישום, אסף זליג ניסה להיכנס לדירתה של אשה שלישית, אך היא נאבקה בו והצליחה לנעול את הדלת. בית המשפט חייב אותו לשלם 60 אלף שקל לנשים שאנס, ו-5,000 שקל לאשה שתקף

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר בשבוע שעבר 18 שנות מאסר על אסף זליג, בן 34 מבת ים, שהורשע באונס שתי נשים בתל אביב ובתקיפת אשה שלישית. לפי הכרעת הדין, זליג פנה בפייסבוק לאחת הנשים, שאותה הכיר בעבר, והציע לה להיפגש — אך היא הדפה אותו. כעבור כמה ימים פגשה אותו ברחוב שבו גרה והשניים עלו לדירתה כשבנה בן החמש על כתפה. לאחר שבנה הלך לישון אנס אותה באלימות חרף הפצרותיה שיניח לה. היא אף סיפרה לו שבעבר נפלה קורבן לתקיפה מינית. גם את האשה השנייה שאנס הכיר לפני כן.

במקרה השלישי פנה לצעירה בפייסבוק והיא התעלמה מפנייתו. בהמשך הוא עקב אחריה כשטיילה עם כלבה עד לביתה. זליג עלה בעקבותיה, וכשפתחה את דלתה הגיח, הכה אותה פעמיים בחוזקה בפניה וניסה לדחוף אותה לדירה ולהיכנס. היא נאבקה בו והצליחה לנעול את הדלת.

סניגורו של זליג, שחר מנדלמן, ציין כי זליג כופר בטענות. הוא הוסיף שזליג בן למשפחה נורמטיבית ושהסתבכותו בפלילים הפתיעה את כל מכריו. הסניגור ביקש להפחית בעונשו בשל היכרותו המוקדמת של זליג עם שתי הנשים שאנס. בית המשפט דחה בקשה זו.

"הנאשם הכיר את ק' ור' והיה מודע לרגישותן המיוחדת, בשל קשיי העבר וניצל את מה שנראה לו כחולשה לסיפוק דחפיו המיניים", נכתב בגזר הדין. הרכב השופטים בראשות השופטת שרה דותן קבעה כי זליג יפצה את המתלוננות שאנס ב–60 אלף שקל כל אחת וישלם 5,000 שקל פיצוי לאשה השלישית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ