פרשת הצוללות

פרשת הצוללות: סגנית ראש המל"ל לשעבר המקורבת לגנור פנתה לשגריר בגרמניה כדי שייפגש עמו

לפי דיווח בחדשות 10, עתליה רוזנבאום אמרה לשגריר שעמד בפני פרישה כי לגנור יש "המון משרות ניהול ודירקטוריונים". הוא ביקש שלא תתקשר אליו שוב. היום הוצא צו איסור פרסום על עדות גנור

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
גנור בדיון בבית המשפט בעניינו, בחודש שעבר
גנור בדיון בבית המשפט בעניינו, בחודש שעברצילום: תומר אפלבאום
הארץ

סגנית ראש המועצה לביטחון לאומי לשעבר, המקורבת לעד המדינה בפרשת הצוללות מיקי גנור, המליצה לשגריר ישראל בגרמניה להיפגש עם גנור, שניסה לקדם רכישת צוללת. כך דווח הערב (שלישי) בחדשות 10.

לפי הדיווח, סגניתו של עוזי ארד, עתליה רוזנבאום, אמרה לשגריר דאז יורם בן זאב: "אתה עומד לפרוש ולמיקי יש המון משרות ניהול ודירקטוריונים". בן זאב ביקש שלא תתקשר אליו יותר. 

אליעזר מרום
מפקד חיל הים לשעבר
חשוד שקיבל שוחד לחשבונות שפתח בחו"ל

דוד שמרון
פרקליטם של נתניהו ושל המתווך גנור
החשדות נגדו טרם התבררו

מיקי גנור
נציג חברת תיסנקרופ בישראל
חשוד במתן שוחד, הלבנת הון ומרמה

אבריאל בר יוסף
המשנה לראש המועצה לביטחון לאומי לשעבר
חשוד בקבלת שוחד, הלבנת הון והפרת אמונים

היום הוציא בית משפט השלום בראשון לציון צו איסור פרסום על עדותו של עד המדינה מיקי גנור. נשיאת בית משפט השלום, השופטת עינת רון, כתבה בהחלטתה כי "למרבה הצער אכן רבו הפרסומים באמצעי תקשורת שונים בפרשה זו באופן שיש בו כדי לפגוע בהמשכה של החקירה באופן ממשי". צו איסור הפרסום תקף עד ה-17 בספטמבר וחל על כל פרט הנוגע, קשור או עולה מעדותו של עד המדינה בפרשה או מההליכים שקדמו לחתימת הסכם עד המדינה, לרבות פעולות חקירה הנגזרות מעדותו, וכן כל פרט מפרטי העדויות העתידיות בתיק שלו ושל נוספים, והינן פועל יוצא של עדותו.

גנור שימש כמתווך בעסקה בין מדינת ישראל לחברת תיסנקרופ הגרמנית, וחתם לפני כעשרה ימים עם הפרקליטות על הסכם עד מדינה בפרשה, שלפיו ירצה שנת מאסר בפועל וישלם קנס בסך עשרה מיליון שקלים. גנור נחשב לדמות המשמעותית בפרשה, וההסכם עמו צפוי לחשוף פרטים חדשים על עומק השחיתות בצבא ובמערכת הביטחון ברכישות ביטחוניות גדולות שביצעה ישראל בשנים האחרונות.

גנור שימש כנציג תיסנקרופ בישראל בעת שמספר עסקאות נחתמו בין ישראל לבין התאגיד הגרמני. הוא החליף בתפקיד זה את שייקה ברקת, ולפי דיווחים, מי שהיה מעורב בהחלפתו הוא מפקד חיל הים לשעבר, החשוד גם הוא בפרשה, האלוף (במיל') אלי (צ'ייני) מרום.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ