מנדלבליט נשאל על המגעים לחתימת הסכם עד מדינה עם ארי הרו: מתקדמים, תנו לעבוד

בטקס הפרישה של שופט העליון ג'ובראן התייחס היועמ"ש למגעים עם ראש הסגל לשעבר של נתניהו. הרו מספק פרטים נגד נתניהו בתיק טובות ההנאה והמגעים לשוחד עם מו"ל ידיעות אחרונות

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל

היעץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, נשאל הבוקר (חמישי) על המגעים לחתימת הסכם עד מדינה עם ראש הסגל לשעבר במשרד ראש הממשלה, ארי הרו. "אנחנו מתקדמים ועובדים בשיתוף פעולה עם המשטרה", השיב, "תנו לנו לעבוד בשקט ולהגיע לחקר האמת". מנדלבליט אמר את הדברים לעיתונאים בטקס הפרישה של שופט העליון סלים ג'ובראן.

הרו שימש בתפקידי מפתח במשרד ראש הממשלה פעמיים. ב–2009 מונה לראש הלשכה, כעבור שנה פרש לעסקים פרטיים וב–2014 חזר ללשכה, הפעם כראש הסגל. בין לבין הוא שמר על יחסי חברות עם ראש הממשלה, כפי שהעיד בעבר במסמך רשמי.

בשלהי 2015 עצרו את הרו אנשי היחידה הארצית לחקירות הונאה, בחשד שבשבתו כראש הסגל של נתניהו המשיך להפעיל במחשכים ובדרכי עורמה חברה פרטית שעסקה בלובינג וייעוץ.

בקיץ שעבר, עם פתיחת הבדיקה המשטרתית בעניינו של ראש הממשלה, הובל הרו לחקירה באזהרה מיד עם נחיתתו בישראל לפנות בוקר. שם הוטחו בו פריטי מידע שאספו, ושהצביעו לכאורה על קשרים פליליים בינו לבין ראש הממשלה ואנשיו. המגעים הראשוניים לעסקת עד מדינה החלו כבר אז. אלא שהרו סיפק מידע חלקי שלא הצדיק הנחות. התיק עצמו היה מוצק, ובכירים שהיו בסוד החקירה אמרו אז כי הוא צפוי לעונש מאסר.

בחודשים האחרונים התגבר קצב המגעים בין הרו לבין פרקליטות, וראש הסגל מספק פרטים על שתי הפרשות הטריות יותר בהן חשוד נתניהו: קבלת טובות ההנאה מאילי הון והמגעים לעסקת שוחד עם מו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס. 

בפרשת נתניהו־מוזס היה להרו תפקיד משמעותי: חלק משיחות הוקלטו במכשיר האייפון שלו, הוא עצמו השתתף בכמה מהן, ובעיקר — לפי כמה סימנים, נתניהו ביקש מהרו לבצע פעולות שנועדו לבדוק ברצינות כיצד לממש את העסקה האפלה עם מוזס. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ