ארבעה נערים מהוד השרון ומהרצליה מואשמים באונס קבוצתי של נערה בת 16

לפי כתב האישום, הנערים בני 15 עד 17 אנסו את הנערה כמה פעמים בחודשי הקיץ תוך שהם מאיימים כי יחרימו אותה ויכו את בני משפחתה

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל

כתב אישום חמור הוגש היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד ארבעה קטינים מהוד השרון ומהרצליה בגין אונס קבוצתי של נערה בת 16. על פי כתב האישום, מדובר בכמה מעשי אונס שהתרחשו הקיץ, בין היתר בחוף הים בהרצליה ובאוטובוס. הנערה סירבה להצעותיהם של הקטינים, כולם חברים ביניהם ושניים מהם אחים, לקיים עמה יחסי מין, אך לפי כתב האישום, הם איימו עליה שיחרימו אותה ויכו את בני משפחתה.

הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרם של ארבעת הנאשמים, שניים מהם עצורים ושניים מהם שוחררו למעצר בית בשלב החקירה, עד תום ההליכים נגדם. בית המשפט לנוער האריך את מעצרם של הנאשמים שמצויים במעצר, אחד בשבוע והשני בשבועיים. לגבי השניים שמצויים במעצר בית נאשמים גם בהפרה של תנאי מעצר הבית שלהם, דחה בית המשפט את ההחלטה בעניינם למחר. 

לפי כתב האישום, הנערה היתה מאוהבת באחד הנאשמים, בן 15, שאותו הכירה היכרות מוקדמת. ב-12 ביולי הגיעה הנערה עם חברתה לחוף בהרצליה ושם נפגשה איתו ועם שני חבריו, שנאשמים גם הם בפרשה.

לאחר שבילו יחדיו כמה שעות, נשארו ללון בחוף. למחרת, כך לפי הפרקליטות, אמר הקטין שבו היתה מאוהבת למתלוננת כי ברצונו לקיים עמה יחסי מין והמתלוננת סירבה. בתגובה איים עליה כי אם לא תקיים עמו יחסי מין הוא לא ידבר איתה וישאירה בים. בהמשך קרא לחבר שלו, נאשם נוסף בן 16, ואמר לה לגשת לשירותים שבחוף יחד עמם. הנערה סירבה, אך הם התעלמו מדבריה ואיימו עליה כי אם לא תעשה כרצונם, ינקטו באלימות כלפי בני משפחתה. הנערה נאלצה ללכת עמם לשירותי הנשים שבחוף, שם הם אנסו אותה. תוך כדי המעשים, הציצו חברתה של הנערה וחבר נוסף של הנאשם (גם הוא נאשם) דרך חריץ, אל תוך תא השירותים, צפו במתרחש וצחקקו, עד ששני הנאשמים הורו להם לעזוב. כשסיימו את מעשיהם, עזבו אותה בתא כשהיא ערומה.

המתלוננת, חברתה, ושני הנאשמים בן ה-15 ובן ה-16 באונס חזרו מהחוף באוטובוס להוד השרון. בדרך, שוב דרשו ממנה שני הנערים לספק את צורכיהם המיניים ואיימו שאם לא תעשה זאת "יעיפו אותה" והיא לא תתלווה אליהם לבריכה. בהמשך, ביצעו בה מעשים מגונים. 

הקטין בן ה-16 נאשם בכך שאנס את הנערה בהזדמנות נוספת, ב-21 ביוני, גם אז בחוף בהרצליה. הנערה באה לחוף עם שתי חברותיה, שעזבו אותה בסביבות חצות לבדה. לפי הפרקליטות, הנאשם אמר לה שהוא מעוניין לקיים עמה יחסי מין אולם המתלוננת התנגדה וביקשה ללכת. בתגובה, אחז אותה ומנע ממנה ללכת תוך שהוא מאיים עליה ואומר שאם לא תספר, הוא לא יכה אותה ויאמר עליה דברים טובים. בהמשך אנס אותה וביצע בה מעשים מגונים. אחר כך, ניסה אחד מחבריו, נאשם נוסף בפרשה, לאנוס את המתלוננת. הוא הפסיק רק כשהקטין בן ה-16 אמר לו לעזוב. החבר עזב ואותו בן 16 אנס את המתלוננת שוב. בהמשך בא למקום גם אחיו, בן 17, שגם הוא אנס אותה לאחר שאמר לה כי יעזור לה להתמודד עם הנערים האחרים. לפי כתב האישום, נערה אמרה לבן ה-17 בשקט כי היא אינה רוצה לשכב עמו, אך נענתה לרצונו לאור הבטחותיו לסייע לה. בן ה-17 נאשם גם בכך שהפר את תנאי מעצר הבית שלו בתיק ונפגש עם חשוד אחר בפרשה.

בן ה-16 נאשם גם בהדחה בחקירה כיוון ששלח לאחד מחבריו הודעה בווטסאפ, שבה כתב כי המתלוננת הגישה תלונה במשטרה וביקש ממנו להעיד לטובתו ולומר כי יחסי המין עם המתלוננת היו בהסכמה.

עו"ד חגית רחמני שמייצגת את אחד הנאשמים העצורים מטעם הסניגוריה הציבורית מסרה בתגובה כי "מדובר בצעיר ללא עבר פלילי. הוא שיתף פעולה עם החוקרים ומסר גרסה להשתלשלות האירועים. לטענתו כל היחסים היו בהסכמה. לאחר שנקבל את חומרי החקירה נלמד אותם ונגיב בבית המשפט".

עו"ד אבישג כהן שמייצגת את הנאשם השני שעצור מטעם הסניגוריה הציבורית מסרה כי "הקטין מכחיש את כל האישומים. לטענתו, הוא נמצא בקשר מספר חודשים עם הצעירה שמבוגרת ממנו וכי כל היחסים היו בהסכמה".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ