הארץ

המשטרה צפויה להמליץ להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיק 2000, במסגרתו נחקרים המגעים לביצוע עסקת שוחד עם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס - כך דווח הערב בחדשות ערוץ 2. 

מוקדם יותר היום נודע כי ראש לשכת ראש הממשלה לשעבר ארי הרו חתם על הסכם עד מדינה, באישור היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן. להרו תפקיד משמעותי בתיק 2000: חלק מהשיחות הוקלטו במכשיר האייפון שלו, הוא עצמו השתתף בכמה מהן, ובעיקר - לפי כמה סימנים, נתניהו ביקש מהרו לבצע פעולות שנועדו לבדוק ברצינות כיצד לממש את העסקה האפלה עם מוזס.

אם הרו אכן יספק עדויות לכך שפעל בשם נתניהו כדי לטוות את עסקת העיתון תמורת שלטון, זו תהיה בבחינת התפתחות משמעותית בתיק הזה, החמור והעקרוני מבין אלה שבהם חשוד נתניהו. עד כה, ראש הממשלה טען שהעמיד פנים ושהמגעים עם מוזס היו דיבורי סרק.

לפי ההסכם שנחתם עם הרו, הוא לא יישב בכלא בתמורה למידע שיספק הרו, אלא ירצה שישה חודשי עבודות שירות וישלם קנס של 700 אלף שקל. הרו היה מקורב מאוד לנתניהו בזמן שראש הממשלה ניהל מערכת יחסים הדוקה עם איש העסקים ארנון מילצ'ן, יחסים שעומדים בלב פרשת 1000. בפרשה זו נראה שיש לגרסת הרו פוטנציאל לבסס את קשרי הגומלין בין נתניהו למיטיביו. 

נתניהו הגיב מוקדם יותר להתפתחויות האחרונות בחקירות נגדו. "אי אפשר בלי פרשיית השבוע", אמר נתניהו בסרטון קצר שהעלה לדף הפייסבוק שלו. "אני רוצה להגיד לאזרחי ישראל - אני לא מתייחס לרעשי הרקע וממשיך בעבודה למענכם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ