היועמ"ש צפוי להודיע בקרוב: שרה נתניהו תועמד לדין

לפי הדיווח בחדשות 2, הוצאות פרטיות של מאות אלפי שקלים גולגלו על המדינה. במרכז הפרשה, חשדות לשימוש בעובדת בית ראש הממשלה לטיפול באביה של שרה נתניהו והעברת רהיטים שנרכשו במעון לבית בקיסריה

רויטל חובל
רויטל חובל
רויטל חובל
רויטל חובל

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צפוי להודיע בקרוב על הגשת כתב אישום נגד רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו בפרשת המעונות - כך דווח הערב (שני) בחדשות ערוץ 2.

החלטת היועץ מגיעה לאחר המלצת פרקליט המדינה שי ניצן על הגשת כתב אישום נגד נתניהו ותמיכת פרקליטות מחוז ירושלים במהלך. נתניהו צפויה לעמוד לדין בגין עבירה של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, בגין גלגול שיטתי של הוצאות פרטיות של משפחת נתניהו על חשבון הציבור. בשלב ראשון היא תזומן לשימוע ורק לאחר מכן תתקבל ההחלטה.

אשת ראש הממשלה שרה נתניהו באילת, בחודש מארס

בעקבות הפרסום בערוץ 2 הבהיר דובר משרד המשפטים כי "בשלב זה טרם התקבלה החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה בפרשה. כשתתקבל החלטה, לאחר ביצוע השלמות החקירה האחרונות שעליהן הורה היועץ, תפורסם הודעה מסודרת לציבור, כמקובל".

בשבוע שעבר נחקרה נתניהו בפעם הרביעית במסגרת חקירת הפרשה, בעקבות דרישה של מנדלבליט. התיק הועבר לשולחנו של היועמ"ש רק לפני כשבועיים, שביקש לקבל את גרסתה של נתניהו לגבי מספר סוגיות שטרם נשאלה עליהן. במאי 2016 המליצה המשטרה להעמיד אותה לדין בשל קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זאת לאחר חקירה שנמשכה יותר משנתיים, מאז פורסם דו"ח מבקר המדינה על הוצאות חריגות במעון ראש הממשלה. באחרונה עתר עיתונאי "הארץ" אורי משגב לבג"ץ בבקשה שיורה ליועמ"ש ולפרקליט המדינה לקבל החלטה בפרשת המעונות. בית המשפט הורה למדינה להשיב לעתירה בחודש הבא.

פרשת המעונות מקפלת בתוכה כמה פרשיות ובהן פרשת החשמלאי אבי פחימה, שהועסק לפי בדיקת מבקר המדינה במעון הפרטי בקיסריה בסופי שבוע בניגוד להנחיות. מהבדיקה עלה כי במשך שלושה חודשים נקרא פחימה כמעט בכל סוף שבוע לבצע עבודות חשמל במעון בקיסריה, לרבות יום הכיפורים.

פרשיות נוספות הן העברת רהיטי הגן ממעונו הרשמי של ראש הממשלה למעון הפרטי בקיסריה, הזמנת אוכל ושפים לאירועים משפחתיים ופרטיים על חשבון מעון ראש הממשלה והעסקת המטפלת הסיעודית של אביה של נתניהו. מחקירת המשטרה עלה כי נתניהו החזיקה מטפלת סיעודית צמודה לאביה, והשיתה את ההוצאות על תקציב מעון ראש הממשלה. 


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ