פילבר: לא אהפוך לעד מדינה נגד נתניהו בפרשת בזק

מנכ"ל משרד התקשורת, החשוד שפעל לקידום אינטרסים של בזק במשרדו, אמר בראיון לחדשות 2 כי נתניהו לא הנחה אותו לפעול לטובת החברה שבשליטת שאול אלוביץ' וכי כל מה שקידם היה בסמכותו

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה פילבר בכנסת, בשנה שעברה
הארץ

מנכ"ל משרד התקשורת המושעה שלמה פילבר אמר בראיון לחדשות 2 כי לא יהפוך לעד מדינה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, במסגרת החקירה של הרשות לניירות ערך נגד חברת בזק ובעל השליטה בה שאול אלוביץ', המקורב לנתניהו. פילבר נחקר בחודש שעבר בחשד שפעל לקידום האינטרסים של חברת בזק במשרד התקשורת.

"ארבעה ימים ישבתי מול החוקרים של הרשות לניירות ערך והסברתי להם שכל מה שקידמתי היה בהתאם לסמכויותיי כמנכ"ל על בסיס מדיניות של קודמי", אמר פילבר לעיתונאי עמית סגל. בתשובה לשאלה האם נתניהו הנחה אותו לפעול לטובת בזק אמר פילבר: "מעולם לא דיברתי איתו על הדברים האלה. מעולם הנושא הזה לא עלה בשיחתנו".

בחודש שעבר פרסם מבקר המדינה דו"ח שהצביע על שורה של החלטות בעייתיות שקיבל משרד התקשורת בשנים האחרונות בנוגע למונופול התקשורת הקווית בזק — תוך מה שהמבקר הגדיר כחריגה מכללי המינהל התקין - אכיפה סלחנית כלפי בזק, על גרירת רגליים בקידום רפורמות שעשויות לפגוע בה ומדיניות שגובשה בעצה אחת עם בזק, תוך דילוג על הליכים תקינים. בנוסף, לאחרונה התברר כי נתניהו לא דיווח למבקר המדינה על יחסיו הקרובים עם אלוביץ'. בתצהיר ניגוד עניינים שהגיש ראש הממשלה בנובמבר 2015, לבקשת המבקר, הזכיר רק משרד מולכו-שימרון.

בנספח שהגישה בחודש שעבר רשות ניירות ערך לבית המשפט, היא טענה כי יש בידיה מספיק ראיות המצביעות על כך שפילבר במסגרת תפקידו, ובדרכי מרמה, פעל לקידום האינטרסים של חברת בזק במשרד התקשורת. "מממצאי החקירה עולה חשד ממשי כי במסגרת פעילותו זו פעל (פילבר) בצורה שיטתית, מכוונת ומתמשכת ותוך הסתרת העובדה מהגורמים המקצועיים והמשפטיים של משרדו כדי להעביר לידי בזק מסמכים מסווגים וכן ניירות עמדה פנימיים, תכתובות ומסמכים מדיונים בין-משרדיים, לרבות כאלה אשר טרם נידונו בפורומים המוסמכים, הן במשרד התקשורת והן בפורומים הבין-משרדיים". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ