מכון מולד הגיש תביעת לשון הרע נגד יאיר נתניהו בעקבות הפוסט שפרסם נגדו

מולד תובע פיצוי בסך 140 אלף שקלים והתנצלות על שיאיר נתניהו כינה אותו "ארגון רדיקלי ואנטי ציוני הממומן על ידי הקרן להשמדת ישראל". פרקליטו: "נהדוף בקלות את התביעה ההזויה הזאת"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר ובנימין נתניהו בכותל המערבי, ב-2015
יאיר ובנימין נתניהו בכותל המערבי, ב-2015צילום: אי־אף־פי

מכון מולד הגיש היום (שלישי) תביעת לשון הרע נגד בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, בעקבות הפוסט שפרסם בשבוע שעבר בפייסבוק בו כינה את המכון "ארגון רדיקלי ואנטי ציוני הממומן על ידי הקרן להשמדת ישראל והאיחוד האירופי". בפוסט נוסף שפרסם כתב יאיר נתניהו כי "הקרן להשמדת ישראל במימון סורוס והאיחוד האירופי אשכרה מאיימת עליי בסגנון מאפיה סיציליאנית. בעצם יותר מתאים להם התואר בולשביקים". בתביעה דורש מולד מנתניהו הבן להסיר את הפוסטים נגדו, לפרסם התנצלות ולשלם פיצוי בסך 140 אלף שקל.

בתביעה כתב בא כוחה של מולד, עו"ד יובל יועז, כי נתניהו פעל "באופן מתועב, ציני, שפל, מרושע וחסר עכבות, והכל מתוך מטרתו (המוצהרת כמעט) לנסות לבייש את התובעת, לשפוך את דמה, לפגוע בתדמיתה ובשמה הטוב, לחבל בפעילותה ולהלבין את פניה ברבים באמצעות פרסום כזבים מכוערים שאין בהם ולו שמץ של אמת". 

עוד נכתב כי "מדובר בנתבע אשר פעל ביותר מאשר הזדמנות אחת, מתוך ניסיון אובססיבי לפגוע בתובעת בכל מחיר, ולרמוס את שמה הטוב בפומבי מתוך זדון ורשעות לשמה". במולד טוענים בתביעה כי נתניהו עושה "שימוש ציני ואכזרי במעמדו הציבורי הרם כבנו של ראש הממשלה, במטרה להסית את הציבור נגד התובעת ולבזותה".

עו"ד יוסי כהן שמייצג את יאיר נתניהו מסר בתגובה: "גוף המתיימר להיות ליברלי ופלורליסטי, תחילה השמיץ את בנו של ראש הממשלה, וכעת פועל באמצעות תביעת השתקה כוחנית כדי למנוע מיאיר נתניהו את זכות התגובה. אנו נהדוף בקלות את התביעה ההזויה הזאת, וכמובן ננקוט בצעדים משפטיים מקבילים".

הפוסט של "61"

יאיר נתניהו פרסם את דבריו בתגובה לפוסט שפורסם בשבוע שעבר בעמוד הפייסבוק "61" המופעל על ידי מולד, שכותרתו "חמישה דברים שלא ידעתם על יורש העצר, יאיר נתניהו". בפוסט של "61" נכתב בין היתר כי עמדותיו של נתניהו הבן "מזוהות עם הימין הקיצוני והוא אף עודד חרם על בתי עסק ערבים". בכך התייחסו במולד לפוסט שכתב נתניהו בשנת 2011, בתגובה לאירוע שבו נהג ערבי נכנס לשכונה יהודית בעכו ביום כיפור: "הערבים הבני זונות חיללו לנו את היום הקדוש ביותר בשנה", כתב אז נתניהו. "מכיוון שהרשויות השמאלניות לא יעשו דבר בנידון... חובה עלינו לעשות את המינימום הדרוש כדי להציל את כבודנו ולהחרים כל עסק או מוצר ערבי!!!".

בפוסט של "61" נמתחה גם ביקורת על העובדה שיאיר נתניהו, בן 25, עדיין מתגורר בבית הוריו ונהנה מאבטחת שב"כ ומכלי רכב ממשלתי כולל נהג, על חשבון משלם המסים. נתניהו הבן הגיב לפוסט המדובר וכתב בין היתר: "מה עם איזה תחקיר על מקורות המימון השונים והמשונים (והזרים) של המפעילים של הדף ההזוי הזה... ברוח ימים אלו יש לי מסר לכל חברי הקרן להשמדת ישראל וגרורותיהם", והוסיף שני אייקוני אמוג'י – אצבע משולשת וערימת צואה חייכנית.

התגובה של יאיר נתניהוצילום: צילום מתוך פייסבוק

בהמשך כתב נתניהו פוסט נפרד: "ראיתי שאיזה עמוד מטונף שממומן בכבדות על ידי ארגון מולד הרדיקלי והאנטי־ציוני הממומן על ידי הקרן להשמדת ישראל והאיחוד האירופי לכלך עלי. לא יכולתי להתאפק הגבתי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ