שנה וחצי לאחר שהרג מחבל פצוע, אלאור אזריה נכנס היום לכלא

אזריה, שנידון לשנה וחצי מאסר, הגיע מביתו לכלא בליווי עשרות תומכים. בעוד חודש יוכל הרמטכ"ל להחליט אם לקבל את בקשתו להקלה בעונשו

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מכוניתו של אזריה בכניסה לכלא הצבאי, היום
מכוניתו של אזריה בכניסה לכלא הצבאי, היוםצילום: אילן אסייג

כמעט שנה וחצי לאחר שירה למוות במחבל עבד אל-פתאח א-שריף, נכנס היום (רביעי) אלאור אזריה לכלא 4 בצריפין כדי להתחיל את ריצוי עונשו. עשרות אנשים התכנסו הבוקר בביתו וליוו אותו לבית הכלא. הוריו, בת זוגו וסנגורו יורם שפטל נסעו איתו, כשמסביב למכוניתם התגודדו תומכיו שקראו לעברם קריאות עידוד.

מכיוון שמדובר בכלא צבאי, אזריה, שכבר השתחרר משורות הצבא, יקבל מדים וייחשב כלוא כיתר החיילים בכלא הצבאי. הוא יעבור ראיון עם מפקד הפלוגה ויפגוש מש"קית ת"ש, קב"ן, אנשי שלישות ורופא.

השיירה שליוותה את אזריה לבית הכלא, הבוקרצילום: אילן אסייג
אלאור אזריה (במרכז) בכניסה לבית הכלא בצריפין, הבוקרצילום: תומר אפלבאום

לפי נהלי הצבא, כלואים יכולים לקבל ביקורי משפחות עשרה ימים לאחר כניסתם לכלא, אחת לשבועיים. רק בתום ריצוי שליש מעונשו – נכון לעתה, בחלוף חצי שנה מהיום – יוכל אזריה לצאת לחופשה בביתו. בזמני חג הוא יוכל לבקש לקבל חופשה בת מספר ימים על מנת שישהה בחיק משפחתו.

אזריה, שבינתיים הספיק להשתחרר משירות צבאי, ביקש מהרמטכ"ל גדי איזנקוט להמתיק את עונשו, כך שיומר בעבודות שירות צבאיות. על פי חוק השיפוט הצבאי, יוכל איזנקוט להקל על העונש חודש לאחר שגזר הדין יהפוך לחלוט. סנגוריו של אזריה ביקשו לדחות את מועד הכניסה לכלא הצבאי עד אז, אך בקשה זו נדחתה אתמול על ידי נשיא בית הדין הצבאי לערעורים, השופט דורון פיילס.

עד כה אזריה שהה למשך תשעה ימים בכלא הצבאי. בהתאם לקביעת בית הדין הצבאי לערעורים, הוא שהה במעצר פתוח, המקבילה הצבאית למעצר בית. לאחר שחרורו מצה"ל, שהה אזריה במעצר בית מלא ונאסר עליו לצאת מביתו, למעט לתפילות במהלך השבת. "עונש המאסר הוטל על המבקש לפני למעלה מחמישה חודשים וביצועו עוכב עד עתה", אמר אתמול השופט פיילס. "מושכלות יסוד הם, כי עונש מאסר שהוטל על אדם ירוצה מיד לאחר גזר הדין. בנסיבות האמורות, לא מצאתי לדחות פעם נוספות את מועד ריצוי עונש המאסר", פסק.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ