הנשיא ריבלין דחה את בקשתו של האנס משה קצב לביטול תנאי שחרורו

בתשובתו הבהיר ריבלין כי ועדת השחרורים הורתה על שחרורו של הנשיא לשעבר בכפוף לתנאים מגבילים ולתוכנית שיקום מורכבת, והדגיש כי "אין מקום להיענות לבקשה לביטול תנאים קריטיים אלו"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה קצב יוצא לחופשת פסח מהכלא, ב-2015
הארץ

נשיא המדינה ראובן ריבלין דחה הבוקר (ראשון) את בקשתו של הנשיא לשעבר משה קצב, שהורשע באונס, לביטול תנאי השחרור שהוטלו עליו. בתשובתו הבהיר הנשיא כי ועדת השחרורים הורתה על שחרורו של קצב בכפוף לתנאים מגבילים ולתוכנית שיקום מורכבת שיקיים עד תום תקופת מאסרו הרשמית בדצמבר 2018, וציין כי "בנסיבות אלה ונוכח אופיין של העבירות, אין מקום להיענות לבקשה לביטול תנאים קריטיים אלו".

בהודעה מטעם הנשיא, צוין כי בהחלטת ועדת השחרורים מאפריל השנה, דחתה הוועדה את בקשת קצב לביטול תנאי השחרור, מאחר שסברה כי התוכנית הטיפולית שהציע היתה בלתי מספקת, בין היתר ביחס לנפגעות העבירה. זאת, לאחר שבאי כוחו של קצב ניסו לפעול בשיתוף עם הרשות לשיקום האסיר לכינון תוכנית שיקום ייחודית, שתחל עם שחרורו של קצב במפגשים שבועיים.

הנשיא ציין עוד כי בהחלטת ועדת השחרורים בדצמבר האחרון, ציינה הוועדה כי קצב עבר כברת דרך משמעותית ולכן הורתה על שחרורו בכפוף לתוכנית שיקום מפורטת של הרשות לשיקום האסיר, אשר "מהווה המשך ישיר להליך הטיפולי שעבר במהלך המאסר", כלשונה.

בדצמבר 2010 הורשע קצב בביצוע שתי עבירות אונס, מעשה מגונה בכוח והטרדה מינית, ונגזרו עליו שבע שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי ותשלום פיצויים למתלוננות. בדצמבר 2016 השתחרר קצב מהכלא לאחר שריצה חמש מתוך שבע שנות המאסר שנגזרו עליו. זאת, לאחר שוועדת השחרורים קיבלה את בקשתו לקיצור מאסרו למרות התנגדות הפרקליטות. 

כחלק מתנאי שחרורו, נדרש קצב לשוב ולהתגורר בביתו שבקרית מלאכי ולקיים את תוכנית השיקום שהותוותה לו על ידי הרשות לשיקום האסיר. קצב ישהה במעצר בית בין השעות 22:00 בלילה ל-6:00 בבוקר עד תום תקופת המאסר שנגזרה עליו. כמו כן, הוא יידרש בין היתר להשתלב על בסיס יומי בלימודים בבית מדרש בקרית מלאכי, להשתלב בקבוצת טיפולית תורנית אחת לשבוע וכן לעבור אחת לשבוע טיפול פסיכו-סוציאלי. בנוסף, חל עליו איסור להתראיין לכלי התקשורת ונאסר עליו לעסוק בכל תפקיד שבו יימצא ביחסי מרות עם נשים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ