המשטרה בודקת חשדות לזיופים בבחירות להסתדרות מצד ניסנקורן

אתמול דחה בית המשפט המחוזי בתל אביב את עתירתה של יחימוביץ לביטול תוצאות הבחירות. על הבדיקה, שנפתחה בתיאום עם פרקליט המדינה שי ניצן, אחראית יחידת להב 433

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר ההסתדרות אבי ניסנוקורן, בבית המשפט המחוזי בתל אביב במאי

המשטרה פתחה בבדיקת חשדות לזיופים בבחירות להסתדרות, שהתקיימו בסוף מאי. לפי התלונה, שהוגשה למשטרה בידי אנשיה של חברת הכנסת שלי יחימוביץ, אנשיו של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן פעלו להטיית תוצאות הבחירות. יחימוביץ הפסידה בפער של עשרות אחוזים לניסנקורן, אשר נבחר לכהונה שנייה.

על בדיקת החשדות, שנפתחה בתיאום עם פרקליט המדינה שי ניצן, אחראית יחידת להב 433 העוסקת במאבק בשחיתות.

אתמול דחה בית המשפט המחוזי בתל אביב את עתירתה של יחימוביץ לביטול תוצאות הבחירות, וקבע כי רק רשות השיפוט של ההסתדרות מוסמכת לדון בטענות הנוגעות לתוצאות הבחירות. עוד קבע בית המשפט כי טענתן של ח"כ יחימוביץ וסיעתה, הבית החברתי, בדבר חשש למשוא פנים של רשות השיפוט, משוללת כל יסוד. על יחימוביץ וסיעתה הושתו הוצאות בסך 20 אלף שקל.

בעתירה, שהוגשה כמה ימים לאחר הבחירות, כתבו עורכי הדין המייצגים את יחימוביץ כי "במערכת הבחירות נפלו שורת ליקויים מהותיים, היורדים לשורשו של עניין, ואשר השפיעו על תוצאות הבחירות. מדובר בליקויים הטובלים עמוק בעולמות הפליליים, והכוללים גניבת קולות שיטתית, וביצוע 'הצבעה' סיסטמטית ומתוזמנת היטב בשמם של מי שלא הצביעו כלל". עוד טענו עורכי הדין איתן לירז ואיתן ברוש כי "קלפיות הגיעו ליעדן, במרכז הלוגיסטי, שעות ארוכות לאחר המועד שנקבע לכך - מספר לא מבוטל של קלפיות לא הגיעו ליעדן... אלא לאחר שעות ארוכות. זאת, מבלי שניתן כל הסבר ראוי ל-'היעלמותן', של אותן קלפיות למשך זמן כה רב".

בתגובה לעתירה מסרה סיעת עוגנים בהסתדרות, שבראשה עומד ניסנקורן, כי "זו לא עתירה משפטית אלא עתירת יח"צנות שמטרתה רק אחת — לנסות ולהתחמק מהעובדה הברורה כי בבחירות יחימוביץ' ספגה תבוסה בפער קולות של 55 אלף קולות, 62.42% מול 37.58%".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ