תושב רהט מואשם כי איים בפוסט בפייסבוק לבצע פיגוע

לפי כתב האישום, סאמי אל-הוזייל הצהיר על כוונתו להיות "שהיד" ומאוחר יותר כתב לבן דודו כי הפוסט מתייחס לרצח יהודים. בין השאר כתב: "מחשבות דוחפות אותי לבצע מעשים שלא אתחרט עליהם"

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

כתב אישום הוגש היום (ראשון) לבית משפט השלום בבאר שבע נגד תושב רהט בשל פוסט בפייסבוק שפרסם ושממנו עולה כי התכוון לבצע פיגוע. סאמי אל-הוזייל, בן 36, נאשם בעבירות של איום במעשה טרור ואיום בכתב לרצוח בעקבות הפוסט, שבו הצהיר על כוונתו להיות "שהיד".

מכתב האישום, שהוגש על ידי פרקליטות מחוז דרום, עולה כי ב-29 ביולי פרסם אל-הוזייל בעמוד הפייסבוק שלו פוסט בשפה הערבית ובו נכתב: "אולי אלה מלותיי האחרונות בפייסבוק. עולות לי המון בלילה וביום. מחשבות מטורפות גורמות לי לאבד את הראש ודוחפות אותי לבצע מעשים שלא אתחרט עליהם. אולי אם אשאר בחיים אני אתחרט, כי אם לא אבצע אותם נכון ולא ייגבו כמה נפשות...", לשון כתב האישום.

עוד כתב אל-הוזייל בפוסט: "אני אעשה כל דבר שיגרום לאנשים לדבר עליי כגיבור או מנהיג מלחמה מת כאשר הוא שומר על כבוד אדמתו וכבוד האיסלאם והמקומות הקדושים של האיסלאם". על פי כתב האישום, במסרון ששלח לבן דודו לאחר פרסום הפוסט הבהיר אל-הוזייל כי האמור בפוסט מתייחס להרג יהודים. בסוף הפוסט כתב אל-הוזייל: "בקרוב אבצע זאת. תודה מגיעה לאבא, מודה לו על תמיכתו בי. שהיד בעזרת האל". זאת, אף שלפי כתב האישום, אביו לא תמך בו.

אל-הוזייל נאשם גם בעבירה של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, לאחר שעל פי כתב האישום נמלט מהשוטרים שבאו לביתו כדי לעצור אותו. במקביל להגשת כתב האישום הוגשה בקשה למעצרו של אל-הוזייל עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

מפרקליטות מחוז דרום נמסר: "כתב האישום הוא המשך ישיר למגמה לגלות אפס סובלנות בפרסום פוסטים המלמדים על כוונה לבצע פיגוע – בין שיש כוונה לבצעו ובין שלא, ואף אם הם מתפרסמים לזמן קצר בלבד".

תגובות