יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המשטרה עיכבה הבוקר (שלישי) לחקירה בכיר בעיריית נתניה בחשד לעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים במסגרת תפקידו. בלשי המשטרה ערכו חיפושים בביתו במטרה לאתר מסמכים הקשורים לחשדות.

בחודש מארס המליצה המשטרה להעמיד לדין את ראשת העיר נתניה מרים פיירברג בגין עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים ביחס לשבעה פרויקטי נדל"ן בעיר, בתום חקירת השחיתות בעירייה. המשטרה המליצה להעמיד לדין גם את בעלה לשעבר של ראשת העיר אליהו פיירברג בגין ניסיון קבלת שוחד בפרויקט אחד, ואת בנה צפריר פיירברג בגין עבירות שוחד ביחס לחמישה פרויקטים.

לפי המשטרה, נמצאה גם תשתית ראייתית לביצוע עבירות שוחד על ידי עורך הדין אברהם גוגיג שמקורב למשפחה ביחס לשישה פרויקטים, והמשטרה המליצה להעמיד לדין גם את מהנדס העיר נתניה לשעבר פול ויטל בגין עבירות הפרת אמונים בפרויקט אחד. ליזם אברהם תשובה, אחיו של יצחק תשובה, מיוחסות עבירות מתן שוחד ביחס לפרויקט נדל"ן אחד, וליזמי נדל"ן נוספים מיוחסות עבירות שוחד שונות ביחס לכמה פרויקטים.

פיירברג נעצרה בספטמבר 2016 בתום חקירה באזהרה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה של יחידת להב 433. היא הורחקה מהעירייה לשלושה חודשים, ובסוף חודש נובמבר חזרה ללשכתה.

פיירברג נעצרה כחודש וחצי לאחר פרסום תחקיר "הארץ" שהתחקה אחרי עסקאות נדל"ן בשווי מיליוני שקלים שביצעו ראשת העיר ובנה. יחד עם פיירברג נעצרו בני משפחתה ודמויות נוספות שהוזכרו בתחקיר, והכחישו כי ביצעו כל עבירה. המשטרה כתבה כי "במהלך החקירה נתגבשה תמונה של מארג פעילות פלילית נרחבת של ראש העיר ומי מבני ביתה, במספר אירועים, ביחס למספר פרויקטים ובאופן שיטתי ומובנה, המציג מערכות יחסים שוחדיות בינם לבין גורמים שונים".

בתחקיר "הארץ" תואר כי פיירברג רכשה לפני כעשור חלק בקרקע בפרויקט "קוראל", שאותו יזם אברהם תשובה. אולם הקרקע לא היתה רשומה על שמה, אלא על שמו של נאמן מטעמה — עו"ד גוגיג. כעשור לאחר הרכישה אישרה ועדת התכנון של מחוז המרכז את שינוי הייעוד של הקרקע, וכתוצאה מכך ערך הקרקע של פיירברג הוכפל. היתר הבנייה שניתן לפרויקט חתום על ידי פיירברג עצמה. כיום יש לה דירה בפרויקט, אשר עדיין רשומה על שמו של גוגיג.

המשטרה אישרה את שיטה זו בהמלצתה, וכתבה כי היא כללה "רכישה של חלק במגרש בשותפות עם היזמים, הסתתרות מאחורי 'נאמנות' באופן שזהותם מוסתרת מעיני הציבור, כל אלה תוך הימנעות מכוונת מדיווח רשמי לבעלי האינטרסים במגרשי הנדל"ן השונים בעיר, בה בעת שראש העיר המשיכה לדון בוועדות התכנון העוסקות, בין היתר, בסוגיות הנוגעות לעתידן של הקרקעות בהן מצויים נכסיה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ