נתניהו: שוחחתי עם אדלסון בממוצע כ-40 פעם בשנה

העליון קבע בתחילת החודש כי על רה"מ לחשוף את מועדי שיחותיו עם בעלי "ישראל היום" ועורכו לשעבר עמוס רגב. נתניהו פרסם את מספר השיחות בין 2012 ל-2015, וציין כי שוחח עם רגב כ-80 פעמים בממוצע בשנה

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ואדלסון בשנה שעברה
רויטל חובל
רויטל חובל

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם היום (חמישי) כי שוחח עם בעלי ישראל היום שלדון אדלסון בממוצע כ-40 פעם בשנה ועם העורך לשעבר עמוס רגב כ-80 פעם בשנה. זאת, בהתייחס לשנים 2012 ל-2015. נתניהו לא פרסם את מועדי השיחות. 

"אדלסון הוא חבר קרוב שלי מזה כשלושים שנה ואני שמח לשוחח איתו מעת לעת. בשנים 2015-2012 שוחחתי איתו בממוצע של 0.75 שיחות בשבוע", כתב נתניהו בפייסבוק. עם רגב, הוא כתב כי שוחח "בממוצע 1.5 שיחות בשבוע". 

הפוסט של נתניהו מהיום

נתניהו פרסם את המידע בעקבות פסיקת בית המשפט העליון בתחילת החודש. הוא התחיל את הפוסט בהסבר על כך שפוליטיקאים ובכירים בעולם התקשורת משוחחים באופן קבוע, וצירף לפוסט קטע וידאו מהסרט "הרצוג" שמראה כיצד דוברת הקמפיין של "המחנה הציוני" משוחחת על כותרת עם האתר ynet. "כך נוהגים כל הפוליטיקאים בישראל, ומובן מאליו שביתר שאת בתקופת הבחירות. בדרך כלל בשעות הלילה ולאחר סיום יום עבודתי, גם אני משוחח עם אנשי תקשורת", הסביר. הוא גם כתב שנהג לשוחח מעת לעת עם מו"לים ועורכים ראשיים של כלי תקשורת אחרים, "כפי שכולם נוהגים".

בפוסט אף הזכיר נתניהו שהגיש לבית המשפט בקשה לדיון נוסף בנושא. "אני מקווה שהוא יפסוק הפעם אחרת. בכל מקרה, אין לקבל מצב שבו מקיימים סטנדרט אחד לי וסטנדרט אחר לכל השאר. אם חושפים - חושפים הכל". הוא ציין שסטנדרט אחיד יחייב את כל הפוליטיקאים לחשוף את השיחות שלהם עם אנשי תקשורת.

בית המשפט העליון קבע בתחילת החודש כי נתניהו ייאלץ לחשוף את מועדי שיחותיו עם אלדסון ורגב. בכך הפך העליון את ההחלטה שהתקבלה בבית המשפט המחוזי לפני כשנה. בית המשפט עשה זאת בעקבות עתירה של העיתונאי רביב דרוקר, שביקש את המידע במסגרת בקשת חופש מידע בפברואר 2015. נתניהו כינה בפוסט את דרוקר "העיתונאי מטעם". לאחר שהבקשה סורבה, הוא עתר לבית המשפט בספטמבר 2015, באמצעות עו"ד יונתן ברמן.

המידע שביקש דרוקר הוא מועדי שיחות הטלפון שנערכו בין ראש הממשלה לבין אדלסון ובין ראש הממשלה לבין רגב, בשלוש השנים שקדמו להגשת הבקשה, כלומר בשנים 2015-2012. לפי החלטת בית המשפט, משניתן פסק הדין, המידע יועבר לאלתר לדרוקר. בעתירה המינהלית טען דרוקר שהמידע המבוקש יאפשר לגלות אם קיים קשר בין מועדי השיחות עם אלדסון ורגב לבין פרסומים שונים בעיתון ואם ראש הממשלה הוא העורך הראשי בפועל של "ישראל היום".

בנוסף קבעו השופטים כי משרד ראש הממשלה, אדלסון ורגב ישלמו לדרוקר את הוצאות המשפט, בסך עשרת אלפים שקלים כל אחד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ