פרשת הצוללות: מקורבי שטייניץ שנחקרו הם גיסו גרי חכים ויועצו לשעבר אביעד שי - משפט ופלילים - הארץ

פרשת הצוללות: מקורבי שטייניץ שנחקרו הם גיסו גרי חכים ויועצו לשעבר אביעד שי

השניים נחקרו במסגרת תיק 3000 ושוחררו בתנאים מגבילים. מנהל הלשכה לשעבר של נתניהו דוד שרן ויועץ התקשורת צחי ליבר שוחררו היום למעצר בית

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

גרי חכים, איש עסקים פעיל ליכוד וקרוב משפחתו של שר האנרגיה יובל שטייניץ, ויועצו לשעבר של השר אביעד שי, הם השניים שנחקרו שלשום (ראשון) באזהרה במסגרת תיק 3000. שי שימש יועץ לשר בתקופת כהונתו במשרד האוצר, וחכים הוא גיסו של שטייניץ. השניים שוחררו לביתם בתנאים מגבילים בתום החקירה. מאוחר יותר היום שוחררו למעצר בית גם דוד שרן, לשעבר מנהל לשכתו של נתניהו וקודם לכן עוזרו של שטייניץ, וכן יועץ התקשורת צחי ליבר.

התיק מתמקד בחשדות לשחיתות בעסקה לרכש צוללות וספינות מגן. בשבוע שעבר התרחש גל מעצרים שני בפרשה, שבמסגרתו נעצרו בין היתר יועץ התקשורת של שטייניץ רמי טייב ושרן בחשד לקבלת שוחד. בעקבות המעצרים אמרו בסביבתו של שטייניץ בשבוע שעבר כי הוא "המום מהפרסומים, שעליהם שמע מכלי התקשורת".

החשודים בפרשת הצוללות

בגל המעצרים בשבוע שעבר נעצרו גם השר לשעבר ויו"ר קרן היסוד מודי זנדברג, ראש מספן המודיעין בחיל הים בעבר שי ברוש, יועץ התקשורת ליבר ונתן מור בעל משרד יחסי ציבור. ביום חמישי טען ליבר כי העביר כספים מהמתווך בעסקה בין ישראל לחברת תיסנקרופ הגרמנית מיקי גנור לשרן בעודו מנהל את לשכת נתניהו.

במקביל, בשבוע שעבר דווח כי סגנית ראש המל"ל לשעבר, עתליה רוזנבאום, נחקרה באוגוסט במסגרת פרשת הצוללות בחשד שהדליפה מידע לגנור מישיבות המל"ל.

בחודש יולי חתם המתווך בעסקה גנור על הסכם עד מדינה. בית המשפט הוציא צו איסור פרסום על עדותו. גנור נעצר בסבב הראשון של המעצרים בפרשה, במסגרתו נעצרו גם עורך דינו של נתניהו דוד שמרון והמשנה לראש המל"ל לשעבר אבריאל בר-יוסף.

פרשת הצוללות עוסקת בשתי עסקאות בין ישראל לחברה הגרמנית תיסנקרופ לרכישת שלוש צוללות וארבע ספינות טילים להגנה על אסדות הגז בעלות של קרוב לשני מיליארד יורו.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ