מאבטחים בבית החולים איכילוב הוכו קשות על ידי קרובי משפחתה של מטופלת

שלושה מאבטחים נפגעו קל עד בינוני לאחר שהוכו על ידי חמישה גברים, שלושה חשודים נעצרו. לדברי מנהל המרכז הרפואי, מהיום מוצב שוטר בחדר המיון בכל שעות היממה

עידו אפרתי
עידו אפרתי
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
עידו אפרתי
עידו אפרתי

מאבטחים בבית החולים איכילוב הוכו אמש על ידי חמישה גברים, קרובי משפחה של מטופלת בת 19. שלושה מאבטחים טופלו במצב קל עד בינוני בחדר הטראומה. הם סובלים משיניים שבורות, חבלות בפנים ובגוף, שברים וסדקים בעצמות. מבית החולים נמסר כי "הצוות הרפואי והסיעודי נותר המום, מפוחד ומבוהל בעקבות מעשה האלימות". המשטרה פתחה במצוד אחד הגברים ועד כה נעצרו שלושה מהם.

בעקבות האירוע, עובדי בית החולים קיימו בשעות הצהריים עצרת ברחבת המיון במחאה על האלימות נגד עובדי בתי החולים. בעצרת נכחה גם נופר קררו, בתה של האחות טובה קררו שנרצחה בסניף קופת חולים "כללית" בחולון. זמן לא רב לאחר ההפגנה הותקפה מילולית אחות בחדר המיון, לאחר שמטופל שאל: "איפה הייתם? הבנתי שאתם מפגינים בחוץ. תדעי שעל זה שעזבתם את המיון מגיע לכל אחד מכם סטירה".

תיעוד מצלמות האבטחה באיכילוב

התקרית האלימה באיכילוב התרחש בשעה שלוש לפנות בוקר בכניסה לבית החולים, לאחר שמטופלת בת 19 ניסתה לקחת לידיה את הטלפון הנייד של אחות בחדר המיון. מאבטח הוזעק למקום כדי להפריד בינה לבין המטופלת.

זמן קצר אחר כך עצרה בכניסה לחדר המיון מכונית, שממנה זינקו חמשת הגברים, שאחד מהם, לפי בית החולים, נשא אקדח. מאבטחי בית החולים ניסו למנוע מהגברים להיכנס ובתגובה החלו קרובי משפחתה של המטופלת להכות את המאבטחים נמרצות. לאחר מכן שבו החמישה לרכב, שעמד ללא אישור ברחבת האמבולנסים, ונמלטו מהמקום.

מאבטח במיון, שהיה במשמרת בזמן האירוע, סיפר: "שמעתי צעקות ורצתי לדלפק המיון הפנימי שם ראיתי שאשה ובחור לצידה מתנפלים על אחד המאבטחים. משכתי את הגבר הצידה וביקשתי ממנו להירגע ולא להפריע לפעילות הצוות הרפואי. הבחורה החלה לחמם את הגבר שהיה לצידה ואמרה לו שהוא 'קוקסינל שלא מחזיר' והגבר ענה שלא תדאג ושהוא מביא את האנשים שלו".

לדברי המאבטח, "בתוך כחצי שעה נכנסו לחדר המיון חמישה גברים והם החלו לתפוס אותנו המאבטחים ונתנו לנו אגרופים ומכות ממש חזקות. ניסיתי להפריד ולהרגיע אבל פתאום קיבלתי אגרוף חזק לפנים ונפלתי על הרצפה. פתחו לי את הראש ושברו לי שתי שיניים קדמיות. עד עכשיו אני מטופל בעצמי במיון".

לפי בית החולים, מדובר במטופלת שמוכרת לצוות הרפואי כבעייתית. היא ובני משפחתה כבר איימו בעבר על רופאים ואחיות והורחקו מהמקום. מנהל המרכז הרפואי תל אביב פרופ' רוני גמזו אמר היום: "מדובר באירוע חמור מאוד, עם דפוס פעולה עברייני, שמשקף את אוזלת היד של המערכת נגד פושעים שפועלים באלימות נגד אנשי צוות רפואי".

לדבריו, החל מהיום יוצב שוטר בחדר המיון בכל שעות היממה. עוד אמר גמזו כי הוא קורא לשר לביטחון פנים להגדיל את מעורבותו בנושא, למפכ"ל המשטרה לנקוט בצעדים ברמה הלאומית, למשטרת תל אביב להביא למעצרם של הפושעים ולמערכת המשפט ש"תדע לגזור עליהם עונש חמור שיביא סוף-סוף הרתעה נגד כל מי שיפנה נגד רופאים, אחיות ועובדי מערכת הבריאות".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ