פרשת הצוללות: איש סודו של נתניהו חשוד בהפרת אמונים ונחקר פעם נוספת - משפט ופלילים - הארץ

פרשת הצוללות: איש סודו של נתניהו חשוד בהפרת אמונים ונחקר פעם נוספת

המשטרה מתייחסת למקורב לרה"מ כעובד ציבור בשל התפקיד שמילא. על פי החשד, הוא ניסה לקדם את עסקת הצוללות בשליחויות מדיניות בזמן שמקורבו שמרון ייצג את המספנה הגרמנית. גם שמרון הובא שוב לחקירה

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

החשד המתגבש נגד איש סודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו שנחקר אתמול (ראשון) בפרשת הצוללות הוא הפרת אמונים. על פי החשד, עורך הדין ששמו אסור בפרסום ניסה לקדם את עסקת הצוללות בשליחויות מדיניות, ובמקביל דוד שמרון המקורב אליו היה פרקליטו של נציג המספנה הגרמנית בארץ. חרף היותו עורך דין פרטי, המשטרה מייחסת לחשוד ששמו אסור בפרסום חשד להפרת אמונים כעובד ציבור, משום שהשליחויות שמילא היו מטעם ראש הממשלה. 

שני אנשי אמונו של נתניהו נחקרו היום פעם נוספת, והערב הגיע למשרדי להב 433 גם עד המדינה בפרשה, מיקי גנור. על פי הערכות, החוקרים צפויים לעמת אותו עם שמרון

שמרון במשרדי להב 433, ביולי
שמרון במשרדי להב 433, ביולי צילום: תומר אפלבאום

אתמול נחקרו שמרון ואיש סודו של נתניהו במשך יותר מ-15 שעות. שמרון, שחשוד בקבלת דבר במרמה, הגיע לחקירה נוספת במשרדי להב 433. בתום חקירתם אתמול שוחררו השניים בתנאים מגבילים, ואינם מצויים במעצר בית. 

השניים נחקרו בעקבות סדרת עדויות שמסר בשבועות האחרונים עד המדינה גנור, ששימש כנציג של המספנה הגרמנית בישראל. גנור נעצר בסבב המעצרים הראשון בפרשה, בחשד ששיחד גורמים במערכת הביטחון ובסביבת ראש הממשלה. על פי החשד, השוחד ניתן עבור קידום שתי עסקאות לרכישת שלוש צוללות וארבע ספינות טילים מהחברה הגרמנית תיסנקרופ, בעלות של קרוב לשני מיליארד יורו.

גנור במשרדי להב 433, הערב
גנור במשרדי להב 433, הערבצילום: אילן אסייג

במסגרת תיק 3000 נעצרו ונחקרו בכירים רבים בסביבת ראש הממשלה ובמערכת הביטחון, בהם סגן ראש המועצה לביטחון לאומי לשעבר אבריאל בר יוסף ומפקד חיל הים לשעבר אלוף (מיל') אליעזר (צ'ייני) מרום, בחשד לקבלת שוחד ולביצוע עבירות מרמה נוספות. על פי החשד, השניים קידמו מכרזים ועסקאות לטובת התאגיד הגרמני. 

בחודש שעבר אישרה ממשלת גרמניה את נוסח מזכר ההבנות לעסקת הצוללות. מקורות ישראלים ציינו כי במסגרת נוסח מזכר ההבנות המעודכן הוכנס סעיף לפיו גרמניה שומרת לעצמה את הזכות לעצור את העסקה ואף לבטלה אם החקירה שמתנהלת בישראל תגלה כי היה דופי פלילי בהתנהלות דרג מקבלי ההחלטות או הפקידות הבכירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ