נהג טרקטור מואשם שדרס למוות פעוטה סמוך לרהט - משפט ופלילים - הארץ

נהג טרקטור מואשם שדרס למוות פעוטה סמוך לרהט

כתב האישום מייחס למחמד אבו סמאחן גרימת מוות ברשלנות, לאחר שביוני האחרון פגע בבת שנתיים באתר בנייה ביישוב תראבין. מנהל הפרויקט הואשם ברשלנות משום שלא נקט באמצעי זהירות

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

הפרקליטות הגישה היום (שני) כתב אישום נגד נהג טרקטור מרהט שדרס למוות פעוטה בת שנתיים בזמן עבודות ביישוב תראבין. כתב אישום הוגש גם נגד מנהל הפרויקט, שלטענת הפרקליטות לא נקט באמצעי זהירות על מנת למנוע את התאונה.

מחמד אבו סמאחן, צעיר בן 19 מרהט, הועסק כנהג בובקאט בפרויקט של הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב ביישוב תראבין. הוא הועסק דרך חברת א.ת. אלעוברה תשתיות בע"מ שביצעו את העבודה בפועל, ומנהל הפרויקט מטעם החברה היה באסם אלעוברה, תושב רהט בן 40.

הבובקאט שפגע בפעוטה בתראבין, ביוני
הבובקאט שפגע בפעוטה בתראבין, ביוניצילום: דוברות המשטרה

על פי כתב האישום, ב-20 ביוני ביקש אלעוברה מאבו סמאחן להעביר חומרי בנייה ממקום למקום. אבו סמאחן ביצע מספר נסיעות לאחור לאורך מספר מטרים, כאשר שדה ראייתו מוגבל בשל מבנה הבובקאט. העובד הנוסף שעבד לצדו לא כיוון אותו בתמרוניו.

כתב האישום מציין כי ילדים המתגוררים בבתים הסמוכים "נהגו להימצא באזור העבודות". בסמוך לשעה 11:40 הגיעה הפעוטה לאזור, הנמצא כ-30 מטרים מביתה. אבו סמחאן נסע לאחור, והגלגל האחורי השמאלי של הבובקאט פגע בפעוטה, הפיל אותה על הרצפה ודרס אותה. הפעוטה מתה זמן קצר לאחר מכן במרפאה מקומית.

כתב האישום מייחס לאבו סמאחן גרימת מוות ברשלנות ונהיגה לאחור ללא נקיטת אמצעי זהירות, ולאלעוברה מיוחסת עבירת מעשי פזיזות ורשלנות. "בהיותו מי שבאחריותו ובפיקוחו נמצא הבובקט, לא נקט אמצעי זהירות נאותים מפני סכנה מסתברת הכרוכה בו", נכתב בכתב האישום. על פי המשטרה, אבו סמאחן נמלט מזירת התאונה, אולם לאחר מכן הגיע לתחנת המשטרה ברהט והסביר כי חשש מבני משפחת הפעוטה. המשטרה קיבלה טענה זו, והדבר לא מוזכר בכתב האישום.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ