בכירים במשטרה: הקמפיין נגדנו נועד להפחיד אותנו לקראת חקירת נתניהו היום

הבכירים ציינו כי היוזמות של מקורבי ראש הממשלה, בהן ההצעה להפחית משכר המפכ"ל והחוק האוסר על המשטרה להגיש המלצות, החלו לאחר שתואם מועד החקירה החמישית עמו

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו עם אלשיך וארדן, בנובמבר
נתניהו עם אלשיך וארדן, בנובמברצילום: אמיל סלמן

גורמים בכירים במשטרה תקפו היום (חמישי) את מה שהם מכנים "המסע המתוזמן" שניהלו בשבועות האחרונים מקורביו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נגד המשטרה, וטוענים כי הצעות החוק השונות להצרת צעדי המשטרה והמפכ"ל נועדו להלך אימים על הארגון לקראת חקירתו החמישית של נתניהו בפרשות 1000 ו-2000.

הגורמים טוענים כי יש קשר ישיר בין הדלפת חוות הדעת של מבקר המשרד לביטחון הפנים נגד העסקתו של היועץ למפכ"ל ליאור חורב, כינוס ועדת הפנים בעניין ציוציו של חורב נגד חבר הכנסת דודי אמסלם (הליכוד), אישור הצעת החוק נגד המלצות המשטרה בחקירות והיוזמה החדשה להפחית משכרו החודשי של המפכ"ל. לדבריהם, ההתרחשויות הללו החלו בשבועות האחרונים לאחר שתואם עם נתניהו מועד חקירתו. כל זאת, לטענתם, במטרה לפגוע בתפקוד המשטרה לקראת החקירה.

"שלל הפרסומים השונים, החל מתקיפת העסקתו של ליאור חורב במשטרה, דרך חוק ההמלצות ועד לניסיון לפגוע בשכר המפכ"ל, נועד לייצר התרעה ופחד נגד המשטרה וחוקריה לקראת חקירת ראש הממשלה היום", אמר אחד הגורמים הבכירים ל"הארץ". "מנסים להלך אימים על המשטרה בדרכים שונות וזה לא מקרי שכל הדברים הללו התרחשו ערב החקירה של ראש הממשלה. זה ניסיון ברור ליצור דה-לגיטימציה נגד המשטרה שכן מועד החקירה תואם כבר לפני חודש".

הגורמים ציינו כדוגמה את חוות הדעת של מבקר המשרד לביטחון הפנים בעניינו של ליאור חורב, אשר קבע כי האחרון הפר את חוזהו מול המשטרה כשמתח ביקורת על שרי הממשלה בטוויטר. לדבריהם, היועץ המשפטי של המשרד אמר כי השר גלעד ארדן ביקש ממנו להעביר את ממצאי המבקר בהקדם. 

לטענתם, גם תזמון הצעת החוק שיזם חבר הכנסת דודי אמסלם להפחתת שכרו של המפכ"ל תמוה, שכן ההצעה הועלתה אתמול, בעוד שהסוגיה לא נבחנה לעומק מול שכרם של בכירים אחרים כדוגמת ראשי מערכת הביטחון והמשפט. 

ממשטרת ישראל נמסר כי "המשטרה תמשיך בעשייתה הנחושה במלחמה בפשיעה, בשחיתות ובשירות לציבור ולא תורתע משום מהלך שעניינו נסיון לרפות את ידה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ