הארץ
מילצ'ן ונתניהו בירושלים, ב-2005
מילצ'ן ונתניהו בירושלים, ב-2005צילום: David Silverman/Getty Image/ ד
הארץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו דרש סיגרים וכעס לאחר שהעוזרת האישית של ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר סירבה לבקשת רעייתו שרה לשלוח מפקח בנייה לנזילה במעון הרשמי, כך עולה מפרסום חלקים מעדותה של העוזרת הדס קליין הערב (שני) בתיק 1000, המכונה פרשת טובות ההנאה.

על פי הפרסום בחברת החדשות ובחדשות עשר, קליין העידה במשטרה כי רכישת השמפניות לא היתה ביוזמת מילצ'ן או פאקר אלא תמיד ביוזמת בני הזוג נתניהו. לדבריה, שרה היתה מבקשת בקבוקי שמפניה בארגזים של שישה או 12, ונתניהו היה מודע לבקשותיה וביקש סיגרים בעצמו. על פי העדות, "נהג החברה היה נוסע לירושלים לספק את הסיגרים והשמפניות".

קליין העידה כי שרה נתניהו היתה מתקשרת אליה, אומרת שהשתייה נגמרה, ובכך מתכוונת לשמפניות, ומבקשת שתביא עוד. לדבריה, ראש הממשלה נתניהו היה מבקש ממנה שתעביר ממילצ'ן סיגרים. "היתה הבנה שארנון צריך לספק לבני הזוג נתניהו את מה שהם רוצים", אמרה.

העוזרת האישית הוסיפה בעדותה כי "שרה צעקה עליי. נתניהו רצתה שמפקח הבנייה שעובד עם פאקר ומילצ'ן יבוא לייעץ לגורמים המקצועיים של משרד ראש הממשלה לגבי נזילה במעון. לא אישרתי, ואז היא צעקה שאני ומילצ'ן מבזים אותה ואת ביבי. לא מאשרים דברים שמותרים להם כביכול". קליין העידה כי לאחר שסירבה, "ביבי התקשר בעצמו, אמר שזה לא בסדר מה שהם עושים לגברת. שהם צריכים להבין מה היא עוברת בתקשורת, ושהם בדקו את זה מול הייעוץ המשפטי ו'הכל מותר'".

קליין סיפרה בעדותה כי "שרה פחדה מהאזנות. בכל פעם שביקשה דברים ביקשה לדבר רק בטלפון קווי או לדבר רק פנים אל פנים. היא צעקה עליי כמה פעמים בקשר למתנות". בנוסף, היא העידה כי "מילצ'ן קבע חלוקת עלויות בינו לבין פאקר. זה לא היה בשביל תמורה ספציפית". קליין הוסיפה כי משפחת נתניהו היתה משתמשת בבריכה של פאקר ומבקשת שמנהלת משק הבית תכין להם אוכל גם כשהוא כלל לא נמצא.

קליין שימשה כאשת הקשר בין בני הזוג נתניהו לבין מילצ'ן והעידה על כך במשטרה בחודש פברואר. היא קיבלה מבני הזוג נתניהו את הבקשות למתנות והיתה אחראית על העברתן. מקורות המעורים בחקירה הגדירו את עדותה של העוזרת "דרמטית". על פי ההערכות, שווי טובות ההנאה שקיבלו נתניהו ורעייתו בפרשה נע בין 650 ל-700 אלף שקלים.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה לחברת החדשות: "מכת הידיעות הכוזבות נמשכת. מה שמייחסים לראש הממשלה ורעייתו איננו נכון. ראש הממשלה ורעייתו פעלו כחוק, ולכן לא יהיה כלום. מעבר לכך, אין בכוונתנו כרגע להתייחס לפרטי החקירה שמפריכים את הידיעה השקרית".

נתניהו טען מאז פרסום הפרשה כי הוא ומילצ'ן מיודדים זה שנים רבות וכי לפי חוות הדעת המשפטית שקיבל, מותר לו לקבל מתנות מחברים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ