הפיצוץ ביפו: הוארך מעצרם של בעל החנות ואחד מעובדיו בחשד להצתה ורצח

המשטרה חושדת כי סאבר סועאד ואחמד שקיר נפגשו זמן קצר לפני הפיצוץ במסעדה ותכננו יחד את הצתת המקום במטרה לזכות בכספי הביטוח. בפיצוץ נהרגו שלושה בני אדם

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
זירת הפיצוץ ביפו, בשבוע שעבר
זירת הפיצוץ ביפו, בשבוע שעברצילום: מוטי מילרוד
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

בית המשפט המחוזי בתל אביב האריך היום (שלישי) ביומיים את מעצרו של אחמד שקיר, אחד מעובדי החנות שהתפוצצה ביפו בשבוע שעבר, ובחמישה ימים את מעצרו של בעל המקום, סאבר סועאד, בחשד להצתה ולרצח. המשטרה חושדת כי השניים תכננו וביצעו יחד את ההצתה על מנת לזכות בכספי הביטוח.

ביום חמישי שעבר עצרה המשטרה את סועאד בחשד למעורבות בהצתת החנות, בעקבות ממצאים ראשוניים של המעבדה לזיהוי פלילי וראיות נוספות המצביעים על כך שהמקום הוצת, וכי לא מדובר בפיצוץ בלוני גז כפי שנחשד תחילה. בפיצוץ נהרגו שלושה בני אדם - רימון חורי בן 18 מיפו, עלי אבו ג'אמע בן 22 מטייבה, ומוחמד יאסין כבן 30 מטול כרם - ונפצעו ארבעה נוספים באורח קל.

עלי אבו ג'אמע מטייבה, רימון חורי מיפו, מוחמד יאסין מטול כרם
עלי אבו ג'אמע מטייבה, רימון חורי מיפו, מוחמד יאסין מטול כרם

בתחילת השבוע עצרה המשטרה את שקיר, אחד מעובדיו של סועאד, בחשד למעורבות בפיצוץ החנות. המשטרה חושדת כי השניים נפגשו זמן קצר לפני הפיצוץ במסעדה, ושם תכננו לפוצץ את המבנה על מנת לזכות בכספי הביטוח.

למרות החשדות, שופטת בית משפט השלום בתל אביב, חיותה כוחן, שחררה אתמול את שקיר ממעצר לאחר שקבעה כי טענות המשטרה על מעורבותו הן "השערה בלבד ולא (מגובות, י"ב) בראיות" וכי גם אם שיקר בחקירתו, שקריו אינם מהווים עילה למעצר. "למותר לציין כי החשוד שעובד בבית העסק באופן מזדמן ולא קבוע אין לו ולא היה לו כל אינטרס להצית את העסק", קבעה כוחן.

השופטת מתחה ביקורת על טענת המשטרה כי שקיר מעורב בהצתה, ואמרה כי במסעדה שבה נפגש עם סועאד נכח גם יאסין, אחד ההרוגים בפיצוץ. "התיאוריה שהועלתה אינה מחזיקה מים", אמרה. "הדעת נותנת שהשב"ח (יאסין, י"ב) לא היה מתקרב לבית העסק אם ידע שהשניים קשרו קשר. אני מצפה מהמשטרה שכאשר היא מבצעת מעצר, יהיו בידיה ראיות ולו קלושות על מנת לבסס את החשד הסביר למעצר". המשטרה הגישה ערר על החלטת השופטת כוחן, ובית המשפט המחוזי בעיר קיבל אותו והאריך את מעצרו של שקיר עד ליום חמישי.

במקביל, הוארך מעצרו של החשוד המרכזי, סאבר סועאד, בחמישה ימים. סנגורו של החשוד, עו"ד וואליד כבוב, טען בדיון כי למשטרה אין ראיות הקושרות אותו למעשה וכי היא מפעילה עליו לחץ פסיכולוגי בטענתה כי הוא ביצע את ההצתה על רקע חובות לשוק האפור וכי אשתו מעוניינת להתגרש ממנו בעקבות המקרה. לאחר שהוצגו בפני השופטת דנה אמיר מסמכים שונים, היא דחתה את דברי עורך הדין וקבעה כי אין מדובר בספקולציות. 

תגיות:

תגובות