כתב אישום הוגש נגד ח"כ אורן חזן בגין תקיפת עובד ציבור

לפי כתב האישום, באוקטובר 2014 דחף חזן בחוזקה את מנכ"ל עיריית אריאל משום שהמנכ"ל הורה לעקל את חשבון הבנק של אמו, ואיים על ראש העיר אריאל כי "יטפל בו"

רויטל חובל
רויטל חובל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
חזן בכנסת, באפריל
חזן בכנסת, באפרילצילום: ליאור מזרחי
רויטל חובל
רויטל חובל

הפרקליטות הגישה הבוקר (חמישי) לבית משפט השלום בפתח תקווה כתב אישום כנגד חבר הכנסת אורן חזן, בגין תקיפת עובד ציבור והתנהגות פסולה במקום ציבורי. את ההחלטה להגיש כתב האישום קיבל בספטמבר היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בהתאם להמלצת פרקליט המדינה, ולאחר שנדחו טענותיו של חבר הכנסת חזן בשימוע שנערך לו.

לפי כתב האישום, באוקטובר 2014, עוד לפני שמונה לחבר כנסת, תקף חבר הכנסת את מנכ"ל עיריית אריאל, אבי עזר, מפני שהורה להטיל עיקול חשבון הבנק של אמו אביבה. העיקול הוטל בגין חובות ארנונה של מסעדת בשרים בבעלות המשפחה באריאל, בשם "באבא גריל", לאחר שתשלומי הארנונה של העסק לא שולמו משנת 2006. בכתב האישום נכתב כי חזן הגיע למשרדי עיריית אריאל בחיפוש אחר מי שהחליט להטיל עיקול, וכשהבין שזהו עזר החל לצעוק ולגדף אותו. בהמשך, נצמד חזן אל המנכ"ל ודחף אותו בחוזקה עד שהמנכ"ל הוטח במעקה.

לפי כתב האישום, המנכ"ל נכנס לחדר הישיבות ואילו חזן נכנס מיד אחריו, סגר את דלת החדר ואמר "אף אחד לא יוצא מפה". בחדר הישיבות המשיך חזן לצעוק ולגדף את המנכ"ל, עד אשר הוצא מהמקום. עוד נכתב בכתב האישום כי לאחר מכן התפרץ חזן ללשכת ראש העיר, אלי שבירו מבלי שקיבל לכך אישור, והחל לצעוק ולגדף גם אותו. ראש העיר הורה לחזן לעזוב את לשכתו, אולם חזן סירב תוך שהוא מאיים כי "יטפל" בראש העיר, וכי ידאג שהאחרון לא "ישב עוד בכיסא".

מח"כ נמסר חזן בתגובה: "לי אין מה להסתיר. אצלי הכל שקוף. לכן הסרתי את החסינות שלי כחבר כנסת ודרשתי בשיחה עם פרקליט המדינה משפט פומבי שקוף לעיני העם, שישודר בלייב בפייסבוק. במשפט אוכיח את יושרי ואת העובדה שמדובר בעוד רשות מושחתת ובכתב אישום מופרך המבוסס על תיק כמותו נסגרים אלפים בשנה כדבר שבשגרה. וכך גם יהיה גורלו של תיק זה. כל כולו של התיק הוא רדיפה פוליטית אישית צרופה".

תגיות:

תגובות