המשטרה שחררה את שני החשודים שנחשדו ברצח בפיצוץ החנות ביפו

הפרקליטות הורתה על שחרור בעל החנות ועובדו למעצר בית לאחר כשלושה שבועות במעצר, לאחר שלא נמצאו ראיות כי השניים תכננו להצית את חנות חומרי הבניין. בשריפה נהרגו שלושה אנשים

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
בעל החנות סועאד בבית המשפט, בתחילת החודש
בעל החנות סועאד בבית המשפט, בתחילת החודשצילום: מגד גוזני
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

המשטרה שחררה היום (שני) למעצר בית את שני החשודים ברצח בפיצוץ החנות ביפו בחודש שעבר, שבו נהרגו שלושה בני אדם. לאחר בחינת התיק, הורתה הפרקליטות על שחרורם של בעל החנות לחומרי בניין, סאבר סועאד, ועובדו מוחמד שקיר, ששהו במעצר 24 ימים ו–19 ימים בהתאמה. השניים שוחררו בתנאים מגבילים לאחר שהפרקליטות קבעה שאין מקום להשאירם במעצר כיוון שלא נמצאו ראיות הקושרות אותם לתקרית. השניים ישהו במעצר בית בן שבעה ימים ויורחקו מיפו למשך 14 ימים.

הפיצוץ אירע בסוף החודש שעבר, בסביבות השעה 23:00 בלילה ובו נהרגו רימון חורי, עלי אבו ג'אמע ומוחמד יאסין. ארבעה בני אדם נוספים שחלפו בסמוך נפצעו באורח קל.

כמה ימים לאחר התקרית, נעצר בעל החנות — סועאד בן ה–25. בתחילה הוא היה חשוד בגרימת מוות לרשלנות, אך לאחר מכן המשטרה ייחסה לו עבירת רצח. כשבוע לאחר מכן נעצר שקיר, העובד שלו, ונחשד גם כן ברצח.

המשטרה חשדה כי סועאד ביקש להצית את המבנה בעקבות חובות לשוק האפור שאליהם נקלע במסגרת עסקיו. על פי החשד, הוא תכנן זאת יחד עם שקיר והשניים הורו למוחמד יאסין, שוהה בלתי חוקי שנהרג בפיצוץ, לבצע את ההצתה.

פיצוץ החנות ביפו, לפני כחודש
פיצוץ החנות ביפו, לפני כחודשצילום: מוטי מילרוד

חשד המשטרה התבסס בין היתר על כך שבעל החנות הגדיל את פרמיית הביטוח שלו כמה שבועות לפני השריפה. כמו כן, בידי המשטרה היתה תכתובת וואטסאפ בין החשודים מלפני הפיצוץ, שבה השתמשו במילות קוד. החשד התחזק כשהתברר כי שקיר מחק את ההתכתבות. בנוסף, הם תועדו אוכלים במסעדה סמוכה לחנות יחד עם יאסין, שם על פי החשד תכננו את ההצתה. המשטרה אף הציגה בבית המשפט דו"ח של מערך כיבוי האש, שלפיו החנות התפוצצה כתוצאה מהצתה מכוונת.

עם זאת, עוד בטרם הובאו להארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב, החליטו המשטרה והפרקליטות לשחררם למעצר בית לאחר שהתברר כי אין בידי המשטרה ראיות הקושרות אותם להצתת המקום. אף שסועאד שוחרר, הפרקליטות עדיין יכולה להעמיד אותו לדין בגין גרימת מוות ברשלנות, לאור העובדה שלחנות שבבעלותו לא היה רישיון עסק והוחזקו בה בלוני גז שגרמו לפיצוץ. החשד לרצח ירד לפי שעה מהפרק.

מסנגורו של סועאד, ווליד כבוב, נמסר בתגובה כי "טענותינו נבדקו ונבחנו ונמצא כי אין בחשד שהופנה כלפי סועאד דבר וחצי דבר. סועאד מצר על התוצאות הקשות של התקרית. ניסיון העבר מלמד שבבית משפט עוסקים בראיות ולא באמירות פופוליסטיות שמתבססות על השערות וספקולציות". סנגורו של שקיר, שאדי כהבא, מסר: "מרשי היה כשלושה שבועות במעצר, כאשר בסופו של דבר שוחרר על ידי המשטרה — דבר המלמד על היעדר מעורבותו באירוע המצער".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ