יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
ביטן עוזב את משרדי להב 443, בחודש שעבר
ביטן עוזב את משרדי להב 443, בחודש שעברצילום: אילן אסייג
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

המשטרה צפויה לחתום בימים הקרובים על הסכם עד מדינה עם יזם הנדל"ן דרור גלזר, במסגרת חקירת פרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון. על פי ההסכם, גלזר יודה שהעביר סכום של 250 אלף שקל שוחד למשה יוסף, מקורבו של ח"כ דוד ביטן.

גלזר חשוד כי העביר ליוסף את הכסף על מנת שביטן יפעל מול עיריית תל אביב בקידום מספר פרויקטי נדל"ן בדרום העיר. על פי ההסדר המתגבש, גלזר יודה במתן שוחד וירצה כמה חודשי מאסר בכלא וכן ישלם קנס כספי גבוה. במסגרת ההסכם ימסור גלזר לחוקרי להב 443 פרטים חדשים על יחסיו עם יוסף וביטן וככל הנראה יעומת עם ביטן עצמו.

מי שצפוי לחתום על ההסכם הוא ראש יאח"ה כורש בר-נור. זאת לאחר שבפרקליטות עמדו על כך שגלזר ירצה עונש מאסר של ממש ולא עבודות שירות. סנגורו של גלזר, עו"ד גיל עשת סירב להתייחס לדברים.

ל"הארץ" נודע כי הפיכתו של גלזר לעד מדינה צפויה להפליל לא רק את ביטן, אלא לסבך גם את סגן ראש עיריית תל אביב מטעם הליכוד, ארנון גלעדי, שכבר נחקר במסגרת הפרשה. גלעדי, חבר מרכז הליכוד המקורב לביטן, נחקר בחשד להפרת אמונים בכך שקידם את ענייניו של גלזר בעירייה בעקבות בקשתו של ביטן. לדברי גורם המקורב לפרשה, הפיכתו של גלזר לעד מדינה צפויה לסבך מאוד את גלעדי ואף להחשידו בקבלת שוחד.

מחר (חמישי) צפוי דוד ביטן להיחקר פעם נוספת במסגרת הפרשה. זו תהיה חקירתו הראשונה לאחר מסירת העדות המפורטת של מקורבו יוסף. יוסף, המוגדר כבנקאי של ביטן, העביר על פי החשד מאות אלפי שקלים במהלך השנים שהצטברו למיליוני שקלים כספי שוחד, שבעזרתם קידם ביטן את ענייני הנותנים. ביטן צפוי למסור לחוקרים את רשימת נותני המתנות לחתונת בתו, בה יהיו גלויים סכומי הכסף שניתנו, לצד השחרת שם נותני המתנות. זאת על פי סיכום של סנגורו עו"ד אפרים דמרי עם המשטרה. בשלב זה, טרם החליט ביטן האם לשמור גם מחר על זכות השתיקה. ככל הנראה, ככל שיוצגו לביטן האזנות סתר, הוא אינו מתכוון להשיב על שאלות החוקרים בעניינן, וצפוי לטעון כי לאור חסינותו כח"כ, האזנות אינן קבילות.

היום הוארך בשישה ימים מעצרו של מנכ"ל חברת "דניה סיבוס" רונן גינזבורג, החשוד כי העביר דרך יוסף סכום של כ-300 אלף ש"ח לביטן על מנת שיקדם את ענייני החברה בפרויקט בראשון לציון. בחקירתו אישר גינזבורג כי העסיק את יוסף, אולם טען כי שימש כ"מעאכר" לקידום עסקיו, וכי לא מדובר בכספי שוחד. גם ראש עיריית ראשון לציון דב צור נחקר היום, וכמוהו גם סגנו יוסי חממי. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ