יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
ביטן בדרך לחקירתו, היום
ביטן בדרך לחקירתו, היוםצילום: מאצ'י הוף, וואלה! NEWS
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

חבר הכנסת דוד ביטן נחקר הבוקר (חמישי) בפעם החמישית, לראשונה מאז עדותו המפורטת של מקורבו משה יוסף. ביטן נחקר במשך כשעה ולא השיב לשאלות ולא הגיב לקטעים מהאזנות הסתר שהושמעו לו. יו"ר הקואליציה לשעבר מסר לחוקרים את רשימת נותני המתנות ושוויין בחתונת בתו ופתק בו נכתב: "אתם לוחצים על אנשים למסור עדויות כזב ועדויות שקר ולכן אני שומר על זכות השתיקה".

לאחר מכן המשיכו החוקרים לשאול את ביטן שאלות ועימתו אותו עם מידע שמסר יוסף בחקירתו האחרונה. גם בחקירתו הקודמת, שנמשכה יותר מחמש שעות, שמר ביטן על זכות השתיקה. 

אתמול הוארך בשישה ימים מעצרו של מנכ"ל חברת "דניה סיבוס" רונן גינזבורג, החשוד כי העביר דרך יוסף כ-300 אלף שקל לביטן על מנת שיקדם את ענייני החברה בפרויקט בראשון לציון. בחקירתו אישר גינזבורג כי העסיק את יוסף, אולם טען כי שימש כ"מאכער" לקידום עסקיו, וכי לא מדובר בכספי שוחד. אתמול נחקרו גם ראש העיר ראשון לציון דב צור וסגנו יוסי חממי. 

יוסף העיד שלשום במשרדי להב 443 על יותר מעשר פרשות שונות, שחלקן לא היו מוכרות למשטרה. על פי החשד, יוסף, המוגדר כבנקאי של ביטן, העביר מיליוני שקלים כשוחד לביטן במשך שנים, ותיווך לשוחד מאנשי עסקים לביטן תמורת קידום ענייניהם.

בימים הקרובים צפויה המשטרה לחתום על הסכם עד מדינה עם יזם הנדל"ן דרור גלזר. על פי ההסכם, גלזר יודה שהעביר 250 אלף שקל שוחד למשה יוסף, מקורבו של ח"כ דוד ביטן.

גלזר חשוד כי העביר ליוסף את הכסף על מנת שביטן יפעל מול עיריית תל אביב בקידום מספר מיזמי נדל"ן בדרום העיר. על פי ההסדר המתגבש, גלזר יודה במתן שוחד וירצה כמה חודשי מאסר בכלא וכן ישלם קנס כספי גבוה. במסגרת ההסכם ימסור גלזר לחוקרי להב 443 פרטים חדשים על יחסיו עם יוסף וביטן וככל הנראה יעומת עם חבר הכנסת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ