המורה שאול שמאי הורשע בשורת מעשים מגונים בקטינות במסגרת הסדר טיעון

במסגרת ההסדר נמחקו חלק מהסעיפים בהם הואשם שמאי, ששימש כמורה מחליף. הדיון בעונשו יתקיים באפריל, והתביעה הודיעה כי תבקש לגזור עליו מאסר בפועל

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שמאי בבית משפט המחוזי בתל אביב, ביוני האחרון
שמאי בבית משפט המחוזי בתל אביב, ביוני האחרוןצילום: אבי כהן / וואלה NEWS!
רויטל חובל
רויטל חובל

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (חמישי) את המורה שאול שמאי בשורת עבירות של מעשים מגונים בקטינות. שמאי, שעצור עד תום ההליכים נגדו, הודה במעשים במסגרת הסדר טיעון. העונש לא הוסכם בין הצדדים, והתביעה הודיעה כי תבקש לגזור עליו מאסר ממושך מאחורי סורג ובריח.

במסגרת ההסדר, נמחקו נגד שמאי, ששימש כמורה מחליף, עבירות של הדחה בחקירה ומעשה מגונה בפומבי. הדיון בעונשו יתקיים באפריל, והוא יאוחד יחד עם התיק שבו הורשע באפריל השנה במעשה מגונה בקטינה בת 12 במהלך שיעור פרטי, שבו טרם נגזר דינו. במקביל, ממשיך להתנהל נגדו כתב אישום נוסף שהוגש על כך שלא דיווח לבית הספר על הרשעתו בעבירת מין. לטענת שמאי, חובת העדכון לא חלה עליו אלא על משרד החינוך.

שמאי שימש כמורה ומחנך של תלמידי כיתה ב' בבית ספר יסודי בתל אביב, מאוקטובר 2016 ועד מועד מעצרו בתחילת יוני 2017. לפי כתב האישום, הוא ביצע סדרה ארוכה של עבירות מין בתלמידותיו בנות 8-7 במהלך השיעורים בכיתה, ובפני שאר התלמידים בכיתה, כשניגשו אליו כדי לקבל עזרה בלימודים. הוא נהג להושיב תלמידות על ברכיו, הכניס ידיו מתחת לבגדיהן ונגע בחזן ובאיבר מינן, לעיתים, חרף התנגדותן הפיזית והמילולית.

במהלך החקירה התברר כי מנהלת בית הספר, רכזת החטיבה הצעירה ותלמידה נוספת, העירו מספר פעמים למשאי על קרבתו הפיזית החריגה לתלמידות ודרשו ממנו לא לשהות עם הקטינות בהפסקה ולחדול ממגע פיזי עם הקטינות. במהלך עימות בין שמאי למנהלת טען כי אישרה לו לחבק את התלמידות, אך היא הכחישה זאת.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ