פרשת השחיתות בראשון לציון: ביטן נחקר בפעם השישית

יו"ר הקואליציה לשעבר נחקר במשך כשעתיים ושמר על זכות השתיקה, כפי שעשה בחקירתיו הקודמות. החוקרים תכננו לעמתו עם החשוד המרכזי בפרשה משה יוסף ועם חשודים נוספים

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

חבר הכנסת דוד ביטן נחקר הבוקר (ראשון) בפעם השישית ביחידת להב 433. יו"ר הקואליציה לשעבר שמר על זכות השתיקה, כפי שעשה בחקירותיו הקודמות. תחילה תכננו חוקרי המשטרה לעמת את ביטן עם החשוד המרכזי בפרשה משה יוסף ועם חשודים נוספים, אך הדבר לא נעשה.

חקירתו הקודמת של ביטן נערכה בתחילת החודש, בה נחקר במשך שעה ולא השיב לשאלות החוקרים או הגיב לקטעים מהאזנות סתר שהושמעו בפניו. יו"ר הקואליציה לשעבר מסר אז לחוקרים את רשימת נותני המתנות ושוויין בחתונת בתו ופתק בו נכתב: "אתם לוחצים על אנשים למסור עדויות כזב ועדויות שקר ולכן אני שומר על זכות השתיקה".

ח"כ ביטן בדרכו לחקירה, היום
ח"כ ביטן בדרכו לחקירה, היוםצילום: מגד גוזני

החשוד המרכזי בפרשת השחיתות בראשון לציון, משה יוסף, העיד כי ביטן קיבל לאורך שנים שוחד בסך מאות אלפי שקלים. במהלך חודש ינואר מסר יוסף לחוקרי המשטרה עדות מפורטת, ותאר בפניהם כמעט מדי יום כיצד העביר ליו"ר הקואליציה לשעבר כספי שוחד משורה ארוכה של אנשי עסקים. לפי יוסף, רוב השוחד ניתן לאחר בחירתו של ביטן לכנסת. במשטרה העריכו שעדותו של יוסף תביא לגל מעצרים נוסף בפרשה.

לדברי יוסף, לא תמיד הוא ידע מה היתה התמורה שביטן היה אמור לתת לשוחד. בעדותו תיאר איש העסקים את ביטן כתלוי בו, ואמר שחבר הכנסת התקיים למעשה מהכספים שהעביר לו. הוא סיפר לחוקרים שניהל חשבונות מפורטים, ובכל פעם שהעביר לביטן כסף פתח חשבון חדש שבו החסיר את הסכום מסך החוב של חבר הכנסת. בפשיטה על חנות הרהיטים "מצדה" בבעלות יוסף, שבה הועברו לפי החשד כספי השוחד, הצליחה המשטרה לשים את ידה על פתק ובו ההתחשבנות בין יוסף לביטן.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ