אביה של הסטודנטית שנדקרה בג'נין מואשם בניסיון רצח

על פי כתב האישום, האב החליט להחזיר את בתו מהאוניברסיטה בעקבות שמועה שהופצה עליה. לאחר שאמרה לו שאינה רוצה לחזור הביתה הוא דקר אותה ופצע אותה קשה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

פרקליטות מחוז צפון הגישה היום (רביעי) כתב אישום נגד תושב הגליל התחתון, המואשם שניסה לדקור למוות את בתו הסטודנטית לפני כשבועיים. הבת נפצעה קשה ומאושפזת בבית החולים רמב"ם בחיפה. האב הועמד לדין על ניסיון רצח, חבלה בנסיבות מחמירות והחזקת סכין שלא כדין. 

כתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בנצרת, מציג את השתלשלות האירועים שהובילו לניסיון הרצח סמוך לאוניברסיטת ג'נין. על פי האישום, האב שמע כי יש סרטון אינטימי של בתו והחליט לנסוע לאוניברסיטה ולהחזירה בכוח לביתו. זמן קצר לאחר שנכנסה לרכב, הבת הודיעה שהיא לא רוצה לשוב הביתה. בתגובה, אשתו של האב, שאינה אמה של הבת, אחזה בשערה כדי למנוע ממנה לברוח. בשלב זה הוציא האב את בתו מהרכב, הפיל אותה לקרקע ודקר אותה בפניה, בפלג גופה העליון ובגבה. 

על פי האישום, האב הפסיק רק כשעוברי אורח הצליחו להרחיקו ממנה. בכתב האישום נכתב כי "חרף ניסיונותיהם, הוסיף הנאשם לכלות זעמו בבת, במטרה להביא למותה, ולא חדל עד שהורחק בכוח מהמקום על ידי שני עוברי אורח, כשהוא עדיין אוחז בסכין". זמן קצר לאחר התקרית נעצרה גם אשתו. היא שוחררה מאז למעצר בית, וטרם ברור אם יוגש נגדה כתב אישום.

הבת הובלה ברכב פרטי לבית החולים בג'נין כשהיא מחוסרת הכרה וסובלת מאיבוד דם. בחלוף יממה, הועברה לבית החולים העמק, שם שהתה ביחידה לטיפול נמרץ כחמישה ימים, ולאחר מכן הועברה לבית החולים רמב"ם.

קרובי משפחתה סיפרו שלדקירה קדמו שמועות שנפוצו ביישוב הקטן. לטענתם, השמועות היו זרז להתפרצות הזעם של האב. מכתב האישום עולה כי אביה של הסטודנטית לא ראה בעין יפה את התנהגותה מאז החלה ללמוד באוניברסיטה האמריקאית ועברה להתגורר בג'נין. על פי האישום, התנהגותה — ובכלל זה אופן לבושה, העובדה שצבעה את שיערה וקעקעה את גופה — נתפסה בעיני האב כמתירנית מדי.

בעבר התריעה הצעירה בפני מקורביה ואמרה שהיא חוששת ממשפחתו החדשה של אביה. אמה של הסטודנטית אמרה למחרת הדקירה ל"הארץ" כי היו בעיות במשפחה. לדברי האם, שגרה ביישוב אחר בצפון, הבת דחתה מחזר, שבתגובה הסית נגדה את האב. לדברי האם, בתה "אמרה שהיא מפחדת המון מהאבא ומהבחור, אבל בעיקר מהאשה (השנייה של האב)". בעבר אף הוגשה תלונה נגד האב והוא נחקר במשטרה. האם סיפרה כי היתה לבתה בעיה עם האב, "היא היתה אצלנו תקופה, היתה סולחה והיא חזרה בתנאים". 

בבקשה למעצר עד תום ההליכים נאמר כי יש "ראיות לכאורה להוכחת האשמות המיוחסות למשיב ובכלל זה גרסת הבת, גרסת אשתו של המשיב וגרסת עדי ראייה לאירוע". עוד נכתב כי "אירוע הדקירה צולם במצלמות אבטחה, והמשיב עצמו הודה בביצוע המעשים, אם כי לא הודה כי התכוון להרוג את בתו". עורכי הדין תמי אולמן ושאדי סרוג'י, המייצגים את הנאשם, אמרו בתום דיון בהארכת המעצר כי ילמדו את חומר הראיות, וכי הנאשם טוען כי אינו זוכר את האירוע ושהיה במצב נפשי קשה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ