עורך וואלה לשעבר ינון מגל: היו לחצים לסקר באופן אוהד את נתניהו

עורך אתר החדשות לשעבר הודה בגל"צ כי התבקש לסקר באופן אוהד את רה"מ ורעייתו. "אם איקרא למשטרה, אגיד מה היה", אמר מגל, שהבהיר בהמשך: הופעלו לחצים ביחס לגורמים פוליטיים רבים

הארץ
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
ינון מגל, בתקופת הבחירות לכנסת ב-2015
ינון מגל, בתקופת הבחירות לכנסת ב-2015צילום: דודו בכר
הארץ

ינון מגל, עורך אתר וואלה לשעבר, אמר הבוקר (חמישי) כי התבקש לסקר באופן אוהד את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת רעייתו שרה. "היו לחצים", אמר מגל בראיון לגלי צה"ל, בתשובה לשאלה אם "השראתו של אלוביץ' (יו"ר בזק, בעלת השליטה באתר) היתה נוכחת בחדרי המערכת".

לאחר הראיון, הבהיר מגל בחשבון הטוויטר שלו: "למען הסדר הטוב, לחצים היו לא רק ביחס לנתניהו אלא ביחס לגורמים פוליטיים רבים".

ציוץ ההבהרה של ינון מגל

מגל, שעזב את וואלה לקראת הבחירות ב-2015, אמר כי לא נקרא למסור עדות במשטרה על תקופתו באתר, אך "אם איקרא להעיד במשטרה, אני בהחלט אגיד מה היה שם". לדבריו, "היו גם לחצים מלמטה, אבל הם לא היו לטובת נתניהו". כשהתבקש להבהיר את דבריו לגבי לחצים לסקר לטובת ראש הממשלה, ענה: "אני חושב, היו תקופות אחרות שהיו גם לחצים". לאחר עזיבתו את האתר, כיהן מגל כחבר כנסת מטעם הבית היהודי. הוא התפטר לאחר שנטען נגדו כי הטריד נשים שעבדו תחתיו, ובהמשך נחקר בחשד לשלושה מקרים של הטרדה מינית. התיקים נגדו נסגרו - שניים בגין חוסר אשמה, והשלישי מחוסר עניין לציבור.

על חקירות נתניהו והמלצות המשטרה, אמר מגל: "ביבי לא נותן, אנשים סביבו יודעים. ביבי יודע לקחת, הוא לא יודע לתת. מילצ'ן לא קיבל ממנו כלום. אם לוקחים את הסיטואציה (עם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס) ומבודדים את הקלטת הזאת, זה באמת דבר חמור מאוד מה שקורה שם. אבל אנחנו יודעים כולנו את האמת, אנחנו יודעים שמה שתיאמו שם לא קרה. ביבי הציל את מדינת ישראל מהדיקטטורה של עריץ, של נוני מוזס".

תיק 4000: עיקרי הפרשה

נתניהו ונאמנו שלמה פילבר עיכבו רפורמה שהיתה פוגעת בבזק, שבשליטת אלוביץ'

החשד: האתר וואלה, שבבעלות אלוביץ', הטה את הסיקור לטובת נתניהו תמורת הטבות לבזק

גילויים חדשים:

עד המפתח צפוי להיות מנכ"ל וואלה, אילן ישועה, שפיקח על הסיקור באתר
ישועה סיפר שרעייתו של אלוביץ' לחצה עליו להיטיב עם נתניהו
החקירה נתמכת בשפע עדויות והתכתבויות בין המעורבים

בשבוע שעבר פורסם ב"הארץ" כי עד מפתח בפרשה 4000, הנוגעת למערכת היחסים שבין נתניהו לבזק והעומד בראשה שאול אלוביץ', צפוי להיות אילן ישועה, מנכ"ל וואלה ומי שהוציא לפועל את הטיית הסיקור לטובת נתניהו ורעייתו.

בהוראתו של ישועה, צונזרו בשנים האחרונות כתבות ביקורתיות על בני הזוג ושולבו ידיעות מפרגנות רבות על שרה נתניהו. בפני כמה מבני שיחו, הודה ישועה שהוא נתון ללחצים כבדים ובלתי פוסקים בנושא מצד אלוביץ' ורעייתו איריס. בשיחות עם עיתונאים הוא אף קשר בין הצנזורה, לבין החלטות רגולטוריות של משרד התקשורת בראשות נתניהו, הנוגעות ישירות לרווחיות של בזק. חלק מהמעורבים בפרשה שמרו עדויות לשיטה, שכללה, כפי שנודע ל"הארץ", גם התערבות של מקורבים לשלטון במינויים באתר.

באוקטובר 2015 פורסם במוסף "הארץ" תחקיר שהצביע על הקשרים בין נתניהו לאלוביץ' ועל מה שנראה כיחסי תן וקח ביניהם. לאחר פרסום התחקיר נרשמה הפוגה בלחצים על העיתונאים והעורכים באתר, אך הם נמשכו עד לפתיחת החקירה בפרשת בזק. בשנה האחרונה, תחת העורך אבירם אלעד, הוסר מעל האתר שוט הצנזורה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ