חשיפת "הארץ"

השופטת שקיבלה הצעה לסגור את תיק שרה נתניהו שיתפה את נשיאת העליון סמוך לאירועים

גרסטל סיפרה על ההצעה בעת שחיות כיהנה כשופטת מן המניין בבית המשפט העליון. לא ברור אילו פרטים מסרה גרסטל והאם השתיים, הנחשבות חברות קרובות, דיווחו על כך לרשויות אכיפת החוק בזמן אמת. הבוקר נחשף כי איש סודו של נתניהו ניר חפץ הציע לגרסטל את תפקיד היועמ"ש, אם בתמורה תסגור את התיק נגד רעיית רה"מ

גידי וייץ
גידי וייץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מימין: השופטת (בדימוס) הילה גרסטל ונשיאת העליון אסתר חיות
מימין: השופטת (בדימוס) הילה גרסטל ונשיאת העליון אסתר חיותצילום: מוטי מילרוד ואוליבייה פיטוסי
גידי וייץ
גידי וייץ

השופטת בדימוס הילה גרסטל שיתפה את נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות בכמה פרטים הנוגעים להצעה שקיבלה מאיש סודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו: נדאג שתמוני לתפקיד היועצת המשפטית לממשלה אם תתחייבי לסגור התיק נגד רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו. כך נודע ל"הארץ". ככל הידוע, גרסטל סיפרה לחיות על ההצעה סמוך לאירועים, בעת שחיות כיהנה כשופטת מן המניין בבית המשפט העליון.

בשלב זה לא ניתן לומר מה בדיוק נאמר בשיחה בין השתיים, הנחשבות חברות קרובות, ולאיזו רזולוציה ירדה גרסטל בפירוט ההצעה האסורה שקיבלה. לא ברור אם המידע שהגיע ל"הארץ" נמצא בידי המשטרה, והאם חיות תתבקש למסור עדות בפרשה. כמו כן, לא ברור עדיין אם גרסטל או חיות דיווחו לרשויות אכיפת החוק בזמן אמת על המידע המסעיר.

חקירות נתניהו - סיקור נרחב: ימים אחרונים | אלוף בן ■ הקופסא השחורה של נתניהו | יוסי ורטר ■ לפני שנתניהו יירד מהבמה יקרו כאן דברים מכאיבים | רוית הכט ■ חפץ זה נתניהו | דן מרגלית ■ יש לאן לרדת | חמי שלו ■ יעלה על הדעת | אלון עידן ■ ההתפתחויות האחרונות בחקירות נתניהו – מורה נבוכים ■ כל פרשיות נתניהו: מרוני בר און עד נוני מוזס

מטעמה של הנשיאה חיות נמסר היום: "היות שהנושא מצוי בחקירת משטרה אנו מנועים מלהתייחס לדברים".

לאחד מידידיה סיפרה גרסטל בחודשים האחרונים כי שיתפה בפרטי ההצעה כמה שותפי סוד, כולל אישיות משפטית אותה היא מעריכה. את תגובתה של גרסטל לדברים לא ניתן היה להשיג.  

הבוקר חשף בן כספית את דבר ההצעה לגרסטל, שהועברה באמצעות מתווך מיועצו של נתניהו, ניר חפץ.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ