אלוביץ' חשוד כי ביקש ממנכ"ל וואלה למחוק תיעוד של הקשר ביניהם מחשש לחקירה

המשטרה חושדת כי בעלי בזק פנה לאילן ישועה לפני כמה חודשים. המנכ"ל לא נענה לבקשה ומסר למשטרה מסרונים, הודעות ווטסאפ, מיילים ושיחות מוקלטות בין השניים

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ישועה ושאול אלוביץ'
אילן ישועה ושאול אלוביץ'צילום: אייל טואג ועופר וקנין
רויטל חובל
רויטל חובל

במסגרת פרשה 4000 חוקרת המשטרה חשד כי שאול אלוביץ', בעל השליטה בחברת בזק, פנה למנכ"ל אתר וואלה אילן ישועה וביקש ממנו למחוק תיעוד של הקשר ביניהם. לפי החשד, אלוביץ' פנה לישועה לפני כמה חודשים מחשש שתיפתח חקירה פלילית בעניין הטיית הסיקור באתר לטובת ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו בתמורה להטבות לבזק.

בנובמבר פורסם ב"הארץ" כי על אף שחקירת פרשת בזק הסתיימה, הרשות לניירות ערך מחזיקה ראיות על יחסי תן וקח בין נתניהו לאלוביץ', באמצעות אתר וואלה, וכי ייתכן שתיפתח חקירה בעניין.

ישועה לא ענה בחיוב לבקשה של אלוביץ', ומסר לפני כמה חודשים לרשות לניירות ערך תיעוד רב של הקשר בינו לבין בעלי וואלה ובזק, בין היתר במסרונים, בהודעות ווטסאפ, בדואר אלקטרוני ואף בשיחות מוקלטות ביניהם. בשיחות הללו קושר אלוביץ', לפי החשד, בין הטיית הסיקור בוואלה לטובת בני הזוג נתניהו לבין החלטות של משרד התקשורת לטובת בזק. בשבוע שעבר התקיים עימות בין אלוביץ' לישועה, שעסק בין היתר גם בבקשה זו.

ישועה מסר לחוקרי הרשות גם תיעוד של הקשר שלו עם מנכ"לית בזק סטלה הנדלר, בין היתר הקלטות של שיחות. מהתיעוד עולה כי אף היא כורכת בין הסיקור בוואלה לבין ההחלטות של משרד התקשורת בעניינה של בזק.

תיק 4000, סיקור נרחב: איש הצללים של פרשת בזק: העיתונאי שנהפך למיליונר | הטבות ענק תמורת סיקור אוהד: ראיות חדשות מסבכות את נתניהו בתיק 4000 // גידי וייץ | לא רק 1000 ו-2000: לתיק נתניהו-אלוביץ' יש פוטנציאל גדול להיות תיק שוחד מובהק // עידו באום | לא רק ישראל היום: אתר החדשות הפופולרי "וואלה!" בשירות נתניהו // גידי וייץ | מנכ"ל וואלה אילן ישועה והעורך לשעבר מסרו עדות במשטרה | עורך וואלה לשעבר ינון מגל: היו לחצים לסקר באופן אוהד את נתניהו

הבוקר (שלישי) דחה בית המשפט המחוזי בתל אביב את ערעורם של אלוביץ' וחפץ על ההחלטה להאריך את מעצרם. בדיון התייחסה מנהלת המחלקה לניירות ערך בפרקליטות מיסוי וכלכלה, יהודית תירוש, להטבות שאלוביץ' חשוד בקבלתן. לדבריה, "שוויין עבור יורוקום (החברה של אלוביץ' - ר"ח) הוא בין 680 מיליון שקל במזומן ועד כמיליארד שקל, כולל תמורות מותנות בעסקת המיזוג". תירוש הוסיפה כי "מעבר לכך, מדובר בחשד ממשי מבוסס בראיות לפרשיות שיבוש חקירה על ידי שני החשודים הללו, חפץ ואלוביץ'".

בבקשות המעצר שהגישה המשטרה נגד אלוביץ', רעייתו איריס וניר חפץ, מיוחסת להם עבירה של שיבוש הליכי חקירה. בדיון שהתקיים אתמול בבית משפט השלום בתל אביב בבקשה להאריך את מעצרם אמרה תירוש כי "החומרים שנאספו מלמדים על ניסיונות שיבוש חמורים על ידי בני הזוג אלוביץ' והנדלר". השופט עלאא מסארווה כתב בהחלטתו כי "התנהלות חלק מהמעורבים בפרשה לוותה בפעולות שיבוש".

דבריו של השופט כוונו גם לניר חפץ, החשוד אף הוא בעבירה של שיבוש הליכי משפט. כפי שפורסם אתמול בחדשות עשר, המשטרה חושדת שזמן קצר לפני התפוצצות הפרשה ניסו חפץ ואלוביץ' לתאם גרסאות ביניהם, מחשש מפני חקירה שתיפתח בעניין. בנוסף נבדק חשד שחפץ מחק התכתבויות הקושרות בין הסיקור בוואלה להטבות שניתנו לבזק. 

סנגוריהם של אלוביץ וחפץ, ז'ק חן וירון קוסטליץ, סירבו להגיב.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ