הנציבות: ההחלטה להאריך כהונת הפרקליט שנחשד באמירות לא הולמות התקבלה לפני חקירתו

נציבות שירות המדינה מבהירה כי טעתה בתגובתה לפרסום ב"הארץ" ביום שישי, שלפיה ההחלטה על הארכת כהונת פרקליט מחוז חיפה עמית איסמן התקבלה לאחרונה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרקליט מחוז חיפה, עמית איסמן
פרקליט מחוז חיפה, עמית איסמןצילום: אוליבייה פיטוסי

בעקבות הפרסום ב"הארץ" ביום שישי, נציבות שירות המדינה מבהירה כי טעתה בתגובתה ל"הארץ" שלפיה ההחלטה על הארכת כהונת פרקליט מחוז חיפה, עמית איסמן, התקבלה לאחרונה. בתגובה המתוקנת שנמסרה לאחר הפרסום צוין כי בתשובה שנמסרה חלה טעות וכי ההחלטה על הארכת כהונתו התקבלה לפני החקירה המשמעתית שנפתחה נגדו בשל תלונה של פרקליטה על אמירות מיניות שהשמיע.

גם במשרד המשפטים הבהירו כי "מדובר בהחלטה של נציב שירות המדינה משה דיין מדצמבר 2014 שלפיה תקופת הניסיון של איסמן כמשנה לפרקליט המדינה לא תיחשב במניין שמונה שנות הקדנציה שלו כפרקליט מחוז". הכוונה להחלטה על העברתו של איסמן ב–2015 לתפקיד המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים ללא מכרז, ושבו כיהן עד למאי 2017. מהנציבות נמסר כי "על פי אישורו של דיין, תקופה זו של שנתיים וארבעה חודשים לא נספרת בקדנציה של איסמן במחוז חיפה ולכן לא היה צורך לדון עתה בהארכה כלשהי לגביו". בתגובתה המקורית של הנציבות נמסר כי ההחלטה להאריך את כהונתו של איסמן התקבלה לאחרונה חרף התיק המשמעתי נגדו. בנציבות הסבירו כי מקור הטעות בתגובה הוא בלבול בין איסמן לבין פרקליט מחוז חיפה (אזרחי).

איסמן, שנבחר בשלהי 2009 לכהונה בת שמונה שנים כפרקליט מחוז חיפה, היה אמור לסיים את תפקידו לאחרונה. בחודש שעבר המליצה נציבות שירות המדינה לנקוט הליך משמעתי פנימי של נזיפה או התראה נגדו. הנציבות קבעה כי שתי אמירות שהשמיע באוזני שתי פרקליטות שונות שעבדו עמו "עולות לכאורה כדי התנהגות שאינה הולמת עובד מדינה", אך אינן עולות כדי הטרדה מינית.

ביום שישי פורסמה ב"הארץ" כתבה על ביקורת פנימית בפרקליטות נגד התנהלות משרד המשפטים ונציבות שירות המדינה בעניין התלונות נגד איסמן. הנציבות מסרבת לומר כמה נשים התלוננו נגדו ונמנעת מלחשוף אילו אמירות שלו נמצאו בלתי הולמות. ל"הארץ" נודע כי באחרונה פנו שוב עובדים להנהלת משרד המשפטים בעניין תקרית נוספת שבה היה מעורב איסמן. העובדים התלוננו שאיסמן מתערב בענייניה של אחת המתלוננות נגדו. אלא שהפנייה לא הביאה להעמקה בבדיקה בעניינו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ