המשטרה עצרה ארבעה חוקרים פרטיים בחשד שאספו מידע על בכיר בלהב 433

הארבעה נעצרו לפני שלושה חודשים. המפכ"ל אלשיך אמר לאחרונה כי גורמים רבי כוח אספו מידע על חוקרים בתיקי נתניהו

יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלשיך בבית שמש, בדצמבר
יהושע (ג'וש) בריינר

המשטרה עצרה ארבעה חוקרים פרטיים בחשד שאספו מידע על חוקר בכיר ביחידת להב 433. על פי המשטרה, הארבעה נעצרו לפני שלושה חודשים. כמה מהם הובאו להארכת מעצר ושוחררו בתנאים מגבילים. במשטרה לא מסרו מי היה יעד המעקב של החוקרים הפרטיים ועל רקע איזו חקירה בוצעו המעקבים אחריו. קיום החקירה פורסם הערב על ידי "חברת החדשות".

החקירה נפתחה בעקבות מידע שהגיע למשטרה על חברת חקירות שנשכרה כדי לאסוף מידע מפליל נגד החוקר הבכיר. החוקר הבכיר התריע גם הוא על חשד כי מתנהלת נגדו חקירה.

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך אמר בראיון לתוכנית "עובדה" בחודש פברואר כי גורמים רבי כוח אספו מידע על החוקרים שעוסקים בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אמרתי שיש לחצים על גורמים שעוסקים בחקירה, שמסתובבים סביב החוקרים אנשים שמרחרחים בשטח... כדי לאסוף אינפורמציה על הקצינים", אמר אז אלשיך לדיין.

אלשיך הוסיף: "זה אומר שמתחילים לשאול שאלות על חוקרים של המשטרה ומסתובבים סביב שכניו, ואנחנו יודעים לומר שזה גורמים שזה מקצועם. בסוף אנחנו יודעים מי הגורמים האלה, ככל הנראה מישהו צריך לשלם להם, ולכן זה מאוד הפריע לנו". המפכ"ל נשאל אם גם ניצב רוני ריטמן היה בין החוקרים שעליהם חיפשו מידע, והשיב: "יותר אחרים דווקא". כשנשאל אם מדובר בחוקרים העוסקים בתיקי ראש הממשלה, השיב בחיוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ