שופטת העליון ברון: עבירת שוחד יכולה להיות גם בדמות סיקור אוהד

כשברקע החשדות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיק ידיעות אחרונות ובתיק וואלה-בזק, ענת ברון אמרה כי "עבירת השוחד יכולה להתגבש גם אם בסופו של יום לא ניתנה כל טובת הנאה"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ענת ברון
ענת ברוןצילום: אוליבייה פיטוסי

שופטת בית המשפט העליון ענת ברון אמרה אתמול (שלישי) שעבירת השוחד יכולה ללבוש צורות שונות, ובין אלה ציינה גם סיקור תקשורתי אוהד. דבריה של ברון נאמרו כשברקע המלצת המשטרה להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בגין קבלת שוחד בתיק 2000, והחשדות בתיק 4000 שלפיהם פעל להענקת הטבות ענק לחברת בזק בעבור סיקור מוטה באתר וואלה. 

כדוגמאות לצורות השונות שעבירת השוחד יכולה ללבוש, ברון ציינה גם תרומה לעמותה הקרובה לליבו של עובד ציבור, מתן שירותי ייעוץ ללא תשלום ועוד. היא הוסיפה: "עבירת השוחד יכולה להתגבש גם כאשר הנהנה מטובת ההנאה איננו עובד הציבור אלא אדם שלישי, ואפילו אם בסופו של יום לא ניתנה כל טובת הנאה (בדומה לפרשת 2000, שבה העסקה בין נוני מוזס לנתניהו לא יצאה אל הפועל- ר"ח). 

ברון אמרה את הדברים בכנס של לשכת עורכי הדין. באותו אירוע, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הביע התנגדות מרומזת לבקשת ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט למחוק את רישומו הפלילי, שהוגשה לנשיא המדינה ראובן ריבלין. "מניעה מוסרית מלכהן בתפקיד ציבורי יכולה לקום אפילו כאשר נשיא המדינה החליט להעניק חנינה", אמר מנדלבליט באירוע של לשכת עורכי הדין.

מנדלבליט, בינואר האחרוןצילום: תומר אפלבאום

אולמרט, שריצה 16 חודשי מאסר בגין הרשעה בעבירות שחיתות, פנה בימים האחרונים למשרד המשפטים בבקשה למחוק את הרישום הפלילי שלו. במצב בו תאושר לא יוטלו מגבלות חוקיות על חזרתו לחיים הציבוריים, אם ירצה בכך. בנימוקים לבקשה טוען אולמרט כי תרומתו לביטחון המדינה מצדיקה את מחיקת הרישום המלווה אותו. לאחר שחרורו, ביולי האחרון, העניק לו הנשיא ריבלין חנינה שביטלה את ההגבלות שהוטלו עליו עם צאתו מהכלא, ובהן התייצבות דו שבועית בתחנת משטרה ואיסור יציאה לחו"ל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ