מח"ש סגרה את החקירה נגד שלושה אנשי שב"כ שנחשדו בביצעו עבירות מין בעמיתה

במחלקה לחקירות שוטרים הוחלט להעביר את חומרי החקירה לבחינת נציבות שירות המדינה

יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהושע (ג'וש) בריינר

המחלקה לחקירות שוטרים סגרה את החקירה שנפתחה בעקבות תלונה שהגישה עובדת שב"כ נגד שלושה עובדים בארגון, אחד מהם בכיר, לפיה הטרידו אותה מינית לאורך שנים וביצעו בה מעשים מגונים. בהודעה שנמסרה מטעם הארגון לבית המשפט בעניינו של אחד מהם, אשר נחקר בעקבות התלונה, נכתב כי לאחר בחינת הראיות נגדו הוחלט כי לא התגבשה תשתית ראייתית להעמדתו לדין, וחומרי החקירה בעניינו יועברו לבחינת נציבות שירות המדינה. תלונת האשה נגד שני העובדים האחרים תועבר גם היא לבחינת הנציבות.

החקירה נגד השלושה נפתחה לפני כחצי שנה בעקבות תלונה שהגישה העובדת, המואשמת בגניבת מאות אלפי שקלים מהארגון בפרשה שעל פרטיה הוטל צו איסור פרסום גורף. משפטה מתנהל בימים אלה בבית המשפט המחוזי מרכז בלוד. במהלך המשפט התלוננה כי בין השנים 2013-2016 נהגו השלושה לבצע בה עבירות מין. בין היתר טענה כי ראש אגף בארגון הטריד אותה מינית, ואילו ראש ענף וסגנו ביצעו בה עבירות מין, בהן גם אונס. בעקבות תלונתה נפתחה חקירה במח"ש האמונה על חקירות אנשי שב"כ.

לאחר בחינת התלונה נפתחה חקירה נגד אחד העובדים, הזוטר בהם, נגדו התלוננה האשה כי אנס אותה וביצע בה עבירות מין באחד ממתקני השירות. לדברי מקורבי המתלוננת, במהלך חקירתו נערך עימות בין השניים, במהלכו טען העובד שהמעשים בוצעו בהסכמתה, דבר שהכחישה בתוקף. מהודעת השב"כ לבית המשפט עולה כי בזמן חקירת העובד הוא לא הושהה מתפקידו. לדברי עורך דינה של המתלוננת, משה יוחאי, במסגרת החקירה עברה בהצלחה בדיקת פוליגרף במסגרתה נשאלה אם בוצע בה אונס על ידי שניים מהמתלוננים ואם הוטרדה מינית על ידי ראש האגף.

העובדת עצמה מואשמת במעילת ענק בארגון ומיוחסות לה עבירות של גניבה בידי עובד ציבור וזיוף. העובדת והנאשם הנוסף נעצרו בשנה שעברה, לאחר אישור שניתן לחקירה מפרקליט המדינה שי ניצן וחקירה ממושכת של מח"ש. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ