אלמונים הציתו דלת של מסגד באזור שכם וריססו כתובות נאצה

מצלמות האבטחה של המסגד בכפר עקרבה תיעדו את השניים, שנמלטו מהמקום. תושבים העריכו כי מדובר בנקמה על רצח שביצע בן הכפר

יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הכניסה למסגד בעקרבה, הבוקר
יותם ברגר

אלמונים הציתו לפנות בוקר (שישי) את המסגד בכפר עקרבה שבאזור שכם. תושבים שהגיעו למקום הבוקר גילו כי דלת המסגד נשרפה, וכי על קירותיו החיצוניים של המבנה נכתבו כתובות נאצה בהן ״מוות״ ו״תג מחיר״. אין נפגעים בתקרית.

תיעוד ניסיון הצתת המסגד בעקרבה

זכריה סדה, תחקירן "רבנים לזכויות אדם", הגיע למקום הבוקר והזמין את משטרת מחוז ש״י. בתיעוד מצלמת האבטחה של המסגד נראים שני בני אדם כשהם מציתים את הכניסה למסגד ונעלמים. פניהם של השניים מכוסים, וניתן לזהות מהצילום רק את בגדיהם.

דלת המסגדצילום: זכריה סדה

עקרבה הוא כפר קטן יחסית, בן כמה מאות תושבים, העוסקים בעיקר בחקלאות. תושבים באזור אמרו ל״הארץ״ כי המסגד המדובר כבר הוצת לפני כחמש שנים על ידי אלמונים, וכי העובדה שאין בו שטיח מנעה הלילה אסון גדול יותר. עוד אמרו, כי להערכתם מדובר בניסיון נקמה בעקבות רצח עדיאל קולמן מההתנחלות כוכב השחר. זאת כיוון שהרוצח, עבד א-רחמן פאדל, היה תושב הכפר.

מהממשלה הפלסטינית ברמאללה נמסר: "ממשלת ישראל נושאת באחריות המלאה להצתת המסגד הבוקר בכפר עקרבה. הסתה של ממשלת נתניהו והשנאה שהיא מטיפה לה מזינות את הטרור הזה ומובילות לפשע מסוג זה".

בשבוע שעבר השחיתו אלמונים חמש מכוניות בכפר פרעתא שבצפון הגדה, סמוך למאחז חוות גלעד. על המכוניות רוססו כתובות, בהן ״תג מחיר מינהלי״ ו״די לצווים המנהליים״.

מנתוני המשרד לביטחון הפנים שפורסמו בשנה שעברה ב"הארץ", מ-2009 ועד יולי 2017 הושחתו או הוצתו בישראל ובגדה המערבית 53 בתי תפילה ואתרים קדושים לנצרות ולאיסלאם. בתשעת החודשים שחלפו מאז הושחתו אתרים נוספים. רק תשעה כתבי אישום הוגשו בגין עבירות אלה. לפי המעקב של ארגון "תג מאיר", שני המקרים היחידים שפוענחו מאז 2009 הם הצתת הסמינר הנוצרי בסמוך לכנסיית דורמיציון בירושלים והצתת כנסיית הלחם והדגים ב–2015.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ