אמו של התינוק שטבע בג'קוזי חשודה שרצחה אותו

בחקירתה הודתה האם שהטביעה את בנה בג'קוזי במלון באשדוד וסיפרה שהאמינה שאלוהים ציווה עליה לעשות זאת. האב היה חשוד בעבירות דומות, אך שוחרר לאחר עימות בינו לבין האם

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דיון בעניין טביעת התינוק בבית המשפט באשקלון, בשבוע שעבר
אלמוג בן זכרי

אמו של התינוק בן החודש שמת לפני כשבועיים בג'קוזי באשדוד חשודה שרצחה אותו - כך התיר היום (ראשון) לפרסום בית המשפט המחוזי בבאר שבע. האם הודתה שהטביעה את בנה ושחזרה את המעשה. המשטרה סירבה לפרט באילו עבירות חשוד האב, אולם הן חמורות פחות בהשוואה לאם. בתחילה האב היה חשוד בעבירות דומות, והוא שוחרר ממעצר לאחר שנערך עימות בינו לבין האם.

בחקירתה מסרה האם כמה גרסאות סותרות, ובחלקן הודתה שהטביעה את בנה בג'קוזי במלון מי-עמי באשדוד בשל מחשבות שווא. בין היתר, סיפרה האם כי האמינה שאלוהים ציווה עליה להשאיר את התינוק במים. בדיקה פסיכיאטרית ראשונית מטעם בית המשפט קבעה כי האם לא כשירה לעמוד לדין ולא אחראית על מעשיה. מקורבים לאם אמרו ל"הארץ" כי היא סבלה ממחשבות שווא גם כשטיפלה בבנה הראשון, אולם אז קיבלה טיפול פסיכיאטרי. בנה הגדול, כיום בן 7, שוהה כעת אצל דודו. אם יוגש כתב אישום נגד האם, היא תעבור בדיקה פסיכיאטרית נוספת.

עוד עלה מהחקירה כי האם דרשה לקבל חדר עם ג'קוזי. בנוסף לחשד ברצח, האם חשודה בהשמדת ראיה ובשיבוש מהלכי משפט. עשרה בני אדם נוספים חשודים בתיק, חלקם בשיבוש. לפי החקירה, האב התקשר למקורביו לאחר מות התינוק והתייעץ עמם כיצד לשבש את הזירה. כשהמשטרה הגיעה לחדר המלון, הג'קוזי היה ריק ממים.

נתיחת גופתו של הפעוט לא מצאה עדויות חד-משמעיות הקושרות את מותו לטביעה, אולם הבדיקה בדגימות נמשכת. המשפחה התנגדה לנתיחה מטעמים דתיים, והדיון בנושא הגיע לדיונים משפטיים, שבסיומם בג"ץ אישר נתיחה מקומית ובנוכחות רופא מטעם המשפחה.

עורכת דינה של האם, שני פרג'ון, מסרה: "מדובר בתיק בו ככל שנפרסת בפנינו תמונה רחבה יותר, לרבות חוות הדעת של הפסיכיאטר המחוזי, ניתן לומר שמדובר בסיפור עצוב וקשה, לא רק בשל התוצאות הטרגיות. מהיום הראשון שבו ביקרנו את הלקוחה שלנו, ניכר היה כי מדובר במי שמצבה הנפשי מעורער ומחייב בירור מיידי. בית המשפט נעתר לבקשתנו ובימים האחרונים אף הורה על אשפוזה בצו כפוי. מטבע הדברים לא נוכל בשלב זה להתייחס לגרסה שמסרה, שכן דברים אלו עדיין מתבררים במסגרת החקירה המשטרתית".

מהמועצה לשלום הילד נמסר: "מנתוני המועצה עולה כי מ-2010 ועד היום (לא כולל מקרה זה) נרצחו בתוך המשפחה 45 ילדים. חלק ממקרי רצח אלו אינם ניתנים לחיזוי מראש, אולם בחלק מהמקרים המשפחות מוכרות לרשויות השונות עוד טרם אירע המקרה בגין התעללות, הזנחה או רקע נפשי", אמרה עו"ד ורד וינדמן, מנכ"לית המועצה לשלום הילד. לדבריה, "חקיקה שתסדיר העברת מידע בין רשויות מטפלות ושינוי תרבות ארגונית כך שהרשויות תעבודנה בשיתוף פעולה הם צו השעה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ