תיק 1000 |

העמדה המסתמנת בפרקליטות: להעמיד לדין את נתניהו בתיק 1000 בגין הפרת אמונים

לפי דיווח בחדשות עשר, הפרקליטות לא תאמץ את המלצת המשטרה להעמיד לדין את נתניהו בגין שוחד. את חוות הדעת שתגבש היא תעביר ליועץ המשפטי לממשלה שיכריע בסוגיה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש הממשלהבנימין נתניהו בירושלים, היום
הארץ

פרקליטות מיסוי וכלכלה, שמטפלת בחקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו, צפויה להמליץ ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להגיש כתב אישום נגד רה"מ בתיק 1000 בגין הפרת אמונים - כך דווח הערב (שני) בחדשות עשר. לפי הדיווח, הפרקליטות לא תאמץ את המלצות המשטרה, שסברה כי יש להעמיד את נתניהו לדין על לקיחת שוחד.

במשטרה הגדירו חמש תמורות שנתניהו העניק למילצ'ן תמורת השוחד שקיבל: הראשונה, קידום הארכת פטור למס לתושב חוזר מעל 10 שנים – הקלת מס שהיתה שווה למילצ'ן מיליוני שקלים. על פי החוק היום, תושב חוזר אינו מחויב במיסים על רווחים בחו"ל, לתקופה של עד 10 שנים שבהן לא היה בישראל. החוק מאפשר לשר האוצר להאריך את התקופה הזו בעשר שנים נוספות. בתמורה, לפי החשד, נתניהו קידם את "חוק מילצ'ן" - הארכת התקופה באמצעות שינוי התקנה.

התמורה השנייה היא סיוע למילצ'ן בהארכת הוויזה שלו לארה"ב. בתמורה השלישית שציינה המשטרה, נתניהו, כשר התקשורת, כינס סדרת פגישות עם מנכ"ל המשרד שלמה פילבר, כדי לייעץ למילצ'ן כיצד לאחד בין זכייניות ערוץ 2 דאז, רשת וקשת. "על פי החשד ראש הממשלה פעל על מנת לקדם את כניסתו של מר מילצ'ן כבעל מניות בערוץ 2 'המאוחד', השקעה שמילצ'ן חפץ בה כלכלית", נכתב בהמלצות, "הטבה שאינה עולה בקנה אחד עם האינטרס הלאומי".

התמורה הרביעית שהעניק נתניהו למילצ'ן לפי המשטרה, היא סיוע בקידום פרויקט של ראטן טאטא, שותף עסקי הודי של מילצ'ן. במשטרה כתבו שנתניהו "קידם את הנושא מול גורמים במשרד ראש הממשלה ובמשרד הביטחון, אשר הביעו את התנגדותם לקידום הפרויקט". התמורה החמישית היא התערבותו של נתניהו כדי להציל את ערוץ 10, בשעה שמילצ'ן החזיק ב-24% ממניות הערוץ. בנוסף ציינו במשטרה כתמורה את הזמנת מילצ'ן לנאומיו של נתניהו בקונגרס, ואת הופעותיו של ראש הממשלה באירועים שמילצ'ן ארגן - מה שתרם למוניטין של מילצ'ן בעולם העסקי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ