חשד לפשע שנאה בגדה: כתובות נאצה רוססו וצמיגים נוקבו בשני כפרים

באחת הכתובות רוסס שמו של פעיל ימין מוכר שהורשע באחרונה בחברות בארגון טרור, ונכתב על קירות "לגרש או להרוג" ו"די לצווים המנהליים". פעיל: יותר מ-30 כלי רכב ניזוקו

יותם ברגר
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
כתובת "די לצווים המנהליים" בכפר א-סוויה, היום
כתובת "די לצווים המנהליים" בכפר א-סוויה, היוםצילום: זכריה סדה/רבנים לזכויות אדם
יותם ברגר
ג'קי חורי

צמיגיהם של כמה כלי רכב נוקבו הלילה (שלישי) וכתובות נאצה רוססו בכפרים הפלסטיניים לובן א-שרקייה וא-סוויה שבמרכז הגדה המערבית, באזור ההתנחלות עלי. בין השאר נכתב "לגרש או להרוג" ו"די לצווים המנהליים". הכוונה היא לצווי הרחקה מינהליים שצה"ל ושב"כ מוציאים נגד פעילי ימין קיצוני בגדה.

עוד רוססו כתובות "ד"ש" עם שמו של פעיל ימין מוכר שהורשע באחרונה בפרשת מחתרת נחליאל. הוא הורשע באופן תקדימי בחברות בארגון טרור בשל מעורבותו בהתארגנות שביצעה פעולות תג מחיר ותקיפת פלסטינים.

כתובת נאצה שרוססה בלובן א-שרקייה, היום
כתובת נאצה שרוססה בלובן א-שרקייהצילום: תושבי הכפרים

רסאן דגלס העוקב אחר פעילות מתנחלים בצפון הגדה אמר כי יותר מ-30 כלי רכב ניזוקו בשני הכפרים. "הכתובות וההתנהלות לא משאירות ספק - מדובר בפעילות תג מחיר. אנחנו מזהים בשבועות האחרונים שיש עליה באירועים מסוג זה", אמר. לפי דגלס היה גם ניסיון לפגוע בדלת המסגד בלובן א-שרקייה.

ממשטרת מחוז ש"י נמסר כי המשטרה והצבא הגיעו למקום ופתחו בחקירה. ביום שישי האחרון בוצעו מעשים דומים באזור עקרבה, והיה ניסיון להצית את המסגד המקומי.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ