ארדן הציע לריטמן לשוב לתפקיד במשטרה, אך הוא סירב

השר טען בעבר בשיחות סגורות כי לא יציע למפקד להב 433 שפרש להישאר בתפקיד בכיר במשטרה. ריטמן, שנחשד כי הטריד מינית קצינה, סירב מאחר שהוא ממתין לתפקיד שיהלום לדבריו את כישוריו

יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ריטמן בטקס חילופי מפקדים במשטרה, ינואר 2018
יהושע (ג'וש) בריינר

השר לביטחון פנים גלעד ארדן הציע לראש להב 433 לשעבר, רוני ריטמן, להישאר במשטרה, לאחר שהצהיר בשיחות סגורות כי לא יציע לו תפקיד ניצב בכיר - כך אומרים גורמים המעורבים בנושא. ריטמן, שנחשד בהטרדה מינית של קצינה ששירתה תחת פיקודו, סירב להצעה מאחר שהוא ממתין לתפקיד שיהלום לדבריו את כישוריו.

ריטמן ביקש לעזוב את תפקידו בחודש ינואר האחרון בצל החלטת בג"ץ שהורתה למפכ"ל לבחון מחדש את החלטתו שלא לנקוט נגדו צעדים פיקודיים. ארדן, לדברי הגורמים, הציע למנות את ריטמן לראש מערך תקשוב במשטרה. מדובר בשדרוג של ראש מינהל הטכנולוגיות במשטרה. מינוי כזה של ריטמן היה משאיר אותו במשטרה חרף הלחצים לפטרו בעקבות הפרשה. מטעמו של ארדן לא התקבלה תגובה.

תפקיד אחר שאותו ריטמן יכול למלא הוא ראש אגף משאבי אנוש, שצפוי להתפנות בחודשים הקרובים. אלא שהסיכוי שריטמן ימונה לתפקיד זה נמוך מאוד, בין היתר משום שהוא כולל ממשק הדוק עם המחלקה לחקירות שוטרים - אשר התנגדה להישארותו של ריטמן במשטרה בעקבות הפרשה. ריטמן עצמו היה מעוניין להתמנות לראש אגף התנועה.

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל נמצאת בתחילתו של סבב מינויים של כלל הניצבים והקצונה הבכירה. לכשיתקבלו החלטות בנוגע לסבב המינויים נודיע כמקובל".

ברקע הדברים, מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך מגבה את ריטמן והיה מעוניין מאוד להשאירו במשטרה, גם בתפקיד של ניצב בכיר. אלשיך דבק בגרסתו של ריטמן בפרשה, שבה הכחיש את הטענות נגדו וטען אף כי אין לקבל את גרסת המתלוננת בפרשה - קצינה בדרגת רב פקד. גם בהליך הנזיפה, אמר אלשיך כי הוא עושה זאת "מתוך אמפתיה וצער", רק לאור החלטת בג"ץ בעניין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ