ניסו שחם: מח"ש איימה והפחידה את הנשים, היה צריך להיות זיכוי מלא

הניצב בדימוס, שהורשע במעשה מגונה בשוטרת וזוכה משאר האישומים נגדו, הודיע כי יערער: "אלחם גם על מה שנותר". השוטרות העידו במשפט כי החקירה נגדן היתה אלימה והיחס אליהן היה כאל נאשמות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניסו שחם בבית המשפט השלום בתל אביב, היום

אחרי שזוכה הבוקר מרוב האישומים נגדו והורשע במעשה מגונה בשוטרת, ניצב בדימוס ניסו שחם תקף את המחלקה לחקירות שוטרים. "מח"ש הגיע לנשים ביוזמתו, תוך כדי איומים והפחדות אין קץ", אמר היום (שני) בראיון לגלי צה"ל.

שחם אמר בראיון כי בכוונתו לערער על הרשעתו. "אני חושב שהיה צריך להיות זיכוי מלא, אבל אני אלחם גם על מה שנותר. הורשעתי במעשה מגונה בנשיקה. לא כפיתי את עצמי על שוטרת, זו היתה המסקנה. אין מתלוננות בתיק הזה".

לפני כשבועיים הגישו שתיים מהשוטרות תביעה נגד מח"ש בסך שלושה מיליון שקל בגין "חקירה משפילה, מאיימת ומבזה". שחם התייחס היום בראיון לתביעה ואמר: "אל תתעלמו מהתביעה של הנשים, תסתכלו מה עשו להן, איזו החפצה החפיצו אותן כדי להוציא מהן גרסה שאני עשיתי מעשה מגונה". לפי התביעה, השוטרות נאלצו להשיב לשאלות בדבר הרגליהן המיניים וסיפוקן המיני ולספוג ביטויים קשים ומשפילים.

השופט בני שגיא ציין בהכרעת הדין כי בחר שלא להתייחס לאופן חקירת השוטרות, ללחצים הכבדים שהפעילו עליהן חוקרי מח"ש, לאיומים ולשאלות החודרניות ללא צורך, מבירור "האם הבעל יודע ועד הצגת שקרים בוטים". זאת, לדבריו, כיוון שהחוקרים אינם נאשמים בתיק ולא היו מיוצגים בהליך. עם זאת, בהחלטתו ציין השופט כי "יכולתו של בית המשפט להגיע לחקר האמת לא נפגעה כתוצאה מהתנהלותם של החוקרים" וכן נתן משקל להצהרת מח"ש כי הופקו לקחים בעניין.

השוטרות העידו במהלך המשפט כי החקירה נגדן היתה אלימה וקשה והיחס אליהן היה כאל נאשמות. אף אחת מהן לא הגיעה מיוזמתה למחלקה לחקירות שוטרים ומסרה תלונה. אחת השוטרות התייצבה למתן עדות רק לאחר שניתן צו מיוחד בעניין. שוטרת אחרת העידה בבית המשפט עדות שונה מזו שמסרה במח"ש והוכרזה כ"עדה עוינת".

כתב האישום נגד שחם הוגש באוקטובר 2013, שלפיו הוא ניהל קשר מיני עם חמש שוטרות זוטרות וצעירות ממנו, ובשלב מאוחר יותר הכריע בבקשות שהגישו, כגון מעבר לתפקיד אחר, מימון לימודים וכדומה. התיק נחשב לתיק הדגל של המחלקה לחקירות שוטרים, וזו הפעם הראשונה שהפרקליטות מייחסת עבירה של הפרת אמונים בנסיבות כאלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ