משפחתו של מוחמד אבו חדיר תובעת את רוצחיו ב-5.6 מיליון שקל

לדברי עורך דינם של הורי הנער, מטרת התביעה היא להוסיף לעונש של שלושת הרוצחים. "שגם כשהם ישתחררו, הם ידעו שהם צריכים לשלם למשפחה שפגעו בה כל כך", הסביר

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמו של מוחמד אבו חדיר, סוהא, בבית המשפט העליון, בפברואר
ניר חסון

משפחתו של הנער מוחמד אבו חדיר הגישה תביעה אזרחית בסך 5.6 מיליון שקל נגד רוצחי בנה. מוהנד ג'בארה, עורך דינם של הוריו של הנער, חוסיין וסוהא, אמר כי "המטרה היא לא להרוויח כסף אלא להוסיף לעונש שלהם. שגם כשהם ישתחררו, הם ידעו שהם צריכים לשלם למשפחה שפגעו בה כל כך הרבה".

התביעה כוללת חישוב של אובדן כושר ההשתכרות של אבו חדיר, שנחטף ונרצח בגיל 14, וכן הוצאות הקבורה, פיצוי בגין קיצור חייו, פיצוי בגין הכאב והסבל שנגרמו למשפחה ופיצויים עונשיים. "אין ספק כי אין בנמצא פיצוי הולם לאובדן סתמי ומקומם כל כך של חיי אדם צעיר", נכתב בתביעה, "וכל זאת, תוך שהנתבעים מתכוונים לפגוע במנוח במזיד ונוהגים באדישות ובציניות לתוצאה הנוראה מכול - מותו של המנוח בסבל וייסורים, ואינם חסים על הוריו של המנוח שנותרו חסרי כל לאחר מותו של בנם".

אבו חדיר נרצח בתחילת יולי 2014 כנקמה על רצח הנערים גיל-עד שאער, נפתלי פרנקל ואיל יפרח. רצח אבו חדיר הצית גל מחאות אלימות במזרח ירושלים. ברצח הורשעו יוסף חיים בן דוד ושני קרובי משפחתו הקטינים. בית המשפט גזר מאסר עולם ועוד 20 שנה על בן דוד. על אחד הנאשמים הקטינים נגזר מאסר עולם ועל הנאשם השלישי נגזרו 21 שנות מאסר.

לפני כחודשיים דחה בית המשפט העליון את ערעורו של בן דוד והותיר את עונשו על כנו. בית המשפט דחה את טענת בן דוד כי ביצע את הרצח תחת אי-שפיות וקבע כי הוא היה "הרוח החיה" מאחורי המעשה. בנוסף, דחו השופטים את ערעורם של שני הקטינים שהורשעו במעשה, והותירו את עונשיהם על כנם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ