ארדן על הפשיעה בחברה הבדואית: "יש להם עשרות ילדים שלא מפחדים להיכנס לכלא"

על רקע פרסום סרטוני הירי באוויר בכביש 40, השר הצהיר כי כל שוטרי מג"ב במחוז דרום יוקצו להגברת האכיפה בנגב: "יש פה למעלה מרבע מיליון בני אדם שנולדו למשפחות פוליגמיות, אין להם מה להפסיד"

אלמוג בן זכרי
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי
יהושע (ג'וש) בריינר

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, הודיע היום (שלישי) כי כל שוטרי משמר הגבול במחוז דרום יוקצו להגברת האכיפה ביישובים הבדואיים בנגב ובסביבתם. ארדן התייחס לפשיעה באזורים הללו, ואמר: "יש פה למעלה מרבע מיליון בני אדם, חלק נכבד מהם לא מחוברים למוסדות המדינה, הם נולדו למשפחות שיש בהן פוליגמיה. עשרות ילדים שאין להם מה להפסיד, והמשטרה לא מרתיעה אותם כי הם לא מפחדים להיכנס לכלא".

השר קיים היום ביקור במחוז הדרומי של המשטרה בעקבות הסרטונים שהופצו בשבוע האחרון, שבהם נראים רעולי פנים נוסעים בכביש 40 בפראות ויורים באוויר לאור יום. ארדן אמר כי החליט לפעול להגברת האכיפה באזור, באמצעות שורת צעדים, בהם הצבת מאות לוחמי מג"ב ומשטרה בכבישי הדרום ובכניסה ליישובים הבדואיים בנגב.

עוד החליט כי תוקם תחנת משטרה ביישוב ערוער שבה ישרתו כ-150 שוטרים ויוצבו מצלמות אבטחה שיחוברו למוקד המשטרתי. כמו כן, הודיע שיפעל לקידום הצעת חוק, שתאפשר להטיל עונש של חמש שנות מאסר על מי שיבצע ירי מסכן חיים.

ארדן אמר כי "הפעילות כאן במחוז דרום מתקיימת כל הזמן, למרות הרושם שנוצר, והאכיפה גדלה כאן בשנים האחרונות". לדבריו, "יש עלייה בהריסת מבנים בלתי חוקיים, וזה מעיד על כך שיש נוכחות משטרתית גדולה יותר והרבה יותר אכיפה".

עם זאת, ציין כי פעילות זו לא מספקת והבהיר כי "הטיפול באוכלוסייה הבדואית בדרום יסתיים אך ורק בפעילות אכיפה של המשטרה". ארדן הדגיש כי "מבלי שתהיה פה עבודה ממשלתית ומקיפה של כל מוסדות המדינה - כולל הסדרה סופסוף של היישובים הבלתי מוסדרים, מסגרות חינוכיות ותשתיות - יהיה קשה לרדוף אחרי הזנב ולתת מענה לכל מה שקורה כאן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ