האם שהטביעה את בנה התינוק בג'קוזי מואשמת ברצח: "השכינה משכה אותו לתוך המים"

האם סיפרה לחוקרים כי אפשרה לבנה הפעוט לטבוע, בטענה שהוא צריך להיות "מלך המשיח". היום יוגש נגדה כתב אישום, ולאחר מכן היא תעבור בדיקה פסיכיאטרית. טרם הוחלט אם האב יואשם

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דיון בעניין טביעת התינוק בבית המשפט באשקלון, החודש
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

האם שהטביעה למוות את בנה התינוק בבית מלון באשדוד מואשמת ברצח. לפי כתב האישום שהוגש היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, האם נכנסה לג'קוזי יחד עם תינוקה, ושחררה אותו כך שראשו היה מתחת לפני המים והוא טבע. אימה של הנאשמת ובנה ניסו להיכנס לחדרה, בו גם היה בעלה הישן, אך היא סירבה לפתוח את הדלת. לאחר שהתינוק טבע האם העירה את אביו, ואימה נכנסה לחדר והזעיקה את כוחות ההצלה שקבעו את מותו. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרה עד תום התהליכים.

האם סיפרה לחוקרי המשטרה כי היא נכנסה עמו לג'קוזי כדי לקלח אותו, ושם "התגלתה השכינה ומשכה אותו לתוך המים". לדבריה, בשלב זה היא עזבה את אחיזתה בו ואפשרה לו לטבוע בטענה שהוא צריך להיות "מלך המשיח" ולגדול. 

בחקירת ההורים התברר כי ב-2 באפריל הם הגיעו יחד עם בנם אל בית המלון מי-עמי באשדוד וקיבלו חדר עם ג'קוזי. בשעת צהריים מוקדמת הוזעקו למלון צוותי הצלה, שמצאו את התינוק ללא הכרה, ופינו אותו לבית החולים שם נקבע מותו. חוקרי המשטרה שהגיעו לזירת הטביעה הבחינו עוד בשלב הראשוני כי יש חשד לפלילים ולכן עצרו לחקירה את אמו של התינוק.

בתחילה שמרה האם על זכות השתיקה, אך בחקירה נוספת שנערכה לה התוודתה כי הטביעה אותו. בשלב מאוחר יותר, היא ערכה שחזור בליווי חוקרי משטרה, ושם קשרה גם את בעלה לאירועים, ובעקבות כך הוא נעצר. בחקירה מצאו החוקרים סתירות בין העדויות, ובשלב כלשהו האב הודה כי בדה חלק מהגרסה שמסר לשוטרים כיוון שניסה לגונן על רעייתו, ואז מסר גרסה מהימנה יותר.

סבתו של התינוק, אמה של האם החשודה ברצח, סיפרה לחוקרי המשטרה כי היא שהתה גם כן בבית המלון בעת המקרה. לדבריה, היא ניגשה פעמיים לחדר של הורי התינוק בשעות הבוקר אך הם דחו את כניסתה בכל פעם בטענה אחרת. בפעם השלישית פתחו לה את הדלת והיא הבחינה באביו של התינוק יושב ובוכה, ובתינוק נמצא בתוך המים ללא הכרה. הסבתא הוציאה מיד את הפעוט מהמים, ניסתה להחיותו והורתה לאביו לזמן למקום את צוותי ההצלה.

בתחילת החודש נערכה לאם בדיקה פסיכיאטרית ראשונית מטעם בית המשפט, שבה נמצא כי היא לא כשירה לעמוד לדין ולא אחראית על מעשיה. כעת, עם הגשת כתב האישום נגדה, צפויה האם לעבור בדיקה פסיכיאטרית נוספת.

בפרקליטות טרם קיבלו החלטה אם להגיש כתב אישום נגד האבא, אשר להשקפתם היה במצב נפשי קשה נוכח ההבנה כי בנו אינו בין החיים, ולכן בדה חלק מגרסתו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ