תינוק בן עשרה חודשים מהצפון אושפז במצב קשה בשל הרעלת קנאביס

הוריו של הפעוט הביאו אותו לבית החולים העמק בעפולה כשהוא בהכרה מעורפלת, לאחר שלדבריהם הכניס בדל של סיגריית קנאביס לפיו, וככל הנראה בלע אותו. לפי שעה מצבו יציב

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית חולים העמק בעפולה, ארכיון
בית חולים העמק בעפולה, ארכיוןצילום: רמי שלוש

תינוק בן 10 חודשים מיישוב באזור עמק יזרעאל פונה אתמול בערב (חמישי) במצב קשה למרכז הרפואי העמק בעפולה בשל הרעלת קנאביס. הוריו פינו אותו לבית החולים כשהוא בהכרה מעורפלת לאחר שלדבריהם ראו אותו מכניס בדל של סיגריית קנאביס לפיו, וההערכה היא כי הסם שבלע גרם להידרדרות במצבו.

הפעוט פונה תחילה לבית החולים הצרפתי בנצרת, אך הועבר לאשפוז ביחידה לטיפול נמרץ במרכז הרפואי העמק עם הפסקות נשימה. בתחילה חשד הצוות הרפואי כי הוא סובל מדלקת של המוח או שנחבל בראשו, אך כשההורים סיפרו את גרסתם, העריכו כי מדובר בהרעלת קנאביס.

ד"ר גור זמיר, מנהל היחידה לטיפול נמרץ במרכז הרפואי, אמר כי התופעות שמהן סובל הפעוט אכן מתאימות להרעלת קנאביס שנגרמת כתוצאה ממינון גבוה של החומר הפעיל בצמח THC, הגורם לדיכוי הנשימה. גם בדיקות המעבדה שערכו לתינוק תומכות בסברה זו.

זמיר סיפר כי התינוק הגיע לבית החולים כשהוא בסכנת חיים, וכי כעת הוא מקבל טיפול ביחידה לטיפול נמרץ ילדים. "לא ברור כמה חומר הוא בלע ועלולות להיות לכך השלכות גם ב-24 השעות הקרובות", הסביר זמיר והוסיף כי לפי שעה מצבו יציב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ