בעקבות הירי בכביש בנגב: הממשלה תתמוך בהחמרת הענישה על ירי ללא הצדקה

במסגרת תיקון לחוק תוחמר הענישה נגד ירי באזורי מגורים לחמש שנות מאסר, והעונש על ירי בכבישים ואזורי תעשיה יעמוד על שתי שנות מאסר. ועדת השרים לחקיקה תצביע על התיקון בישיבה הקרובה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

בהמשך לתקרית הירי באוויר בכביש 40, הממשלה החליטה היום (ראשון) לתמוך בתיקון לחוק שיחמיר את הענישה נגד ירי לא מוצדק ותרחיב את ההגדרות של ירי זה כעבירה פלילית. ועדת השרים לחקיקה תצביע על התיקון לחוק בישיבה הקרובה.

כיום מתייחס החוק לירי לא מוצדק באזורי מגורים בלבד ומגדיר לו עונש של שנת מאסר אחת. במסגרת התיקון לחוק תוארך הענישה נגד ירי באזורי מגורים לחמש שנות מאסר, וירי בכבישים, באזורי תעשיה ומסחר או במקומות בילוי יגרור ענישה של שתי שנות מאסר. את ההצעה גיבשו שרת המשפטים איילת שקד והשר לביטחון פנים, גלעד ארדן.

בדברי ההסבר להצעה נכתב כי "בשונה מהקבוע בחוק היום, העבירה החדשה לא תוגבל לירי באזור מגורים. קיים אינטרס ציבורי לאסור על כל מעשה ירי שלא כדין, גם בהעדר סיכון קונקרטי לחיי אדם, וכן קיימת הצדקה להחמיר את הענישה בגין ירי כאמור משנת מאסר כקבוע בחוק היום, לשנתיים מאסר”.

לאחר אישור ההצעה אמר ארדן: "הענקנו היום כלי חשוב למערכת אכיפת החוק, ואני מצפה מהמשטרה לעשות הכל כדי לטפל בתופעת הירי במגזר הבדואי ובמגזר הערבי. אנחנו מתקנים לקונה היסטורית ומעניקים כלים חדשים למאבק בתופעה המסוכנת".

בשבוע שעבר עצרה המשטרה שלושה תושבי הנגב בחשד שלקחו חלק בתקרית הירי בכביש 40, שסרטונים שלה הופצו ברשתות החברתיות. בסרטונים נראים רעולי פנים נוהגים בשיירת כלי רכב באזור הנגב ברובים שלופים לאור יום ויורים באוויר. באחד הסרטונים נראים כמה כלי רכב מגיעים לצומת אוהלים בנגב, כאשר ג'יפ מסוג מיצובישי עולה על אי-תנועה ואחד הנוסעים מבצע ירי באוויר כשפניו מוסתרות. במשטרה סבורים כי הירי אירע ככל הנראה בתום חתונה שהתקיימה ביישוב תל-שבע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ