ניצב רוני ריטמן הודיע על פרישה מהמשטרה: "נקלעתי בעל כורחי לסיטואציה הזויה"

מפקד להב 433 לשעבר שנחשד בהטרדה מינית וננזף לאחר שהתיק נגדו נסגר, הודיע כי לא ימתין לתפקיד חדש: "בוחר להעדיף את טובתה של משטרת ישראל, הבנתי שהבטחות לחוד ומעשים לחוד"

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ריטמן ואלשיך, ב-2016
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

ניצב רוני ריטמן, מפקד להב 433 לשעבר שנחשד בהטרדה מינית והתיק נגדו נסגר, הודיע אמש (רביעי) על פרישה מהמשטרה. "נקלעתי בעל כורחי לסיטואציה הזויה", כתב ריטמן במכתב שנשלח למפכ"ל רוני אלשיך, "אני בוחר להעדיף את טובתה של משטרת ישראל, ברור לי שלא אמתין זמן בלתי סביר בעבור תפקיד נוסף".

ריטמן כתב כי ציפה לקבל תפקיד נוסף כניצב לאחר שפרש מלהב 433, וכי הדבר הובטח לו על ידי אלשיך עצמו, אך הבין שלא יזכה לכך לאחר פגישה עם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן. "לאחר שיחתי עם השר, אותה טרח לקיים עם יועץ משפטי שרשם כל מלה, הבנתי שהבטחות לחוד ומעשים, לרבות 'הבטחות שלטוניות', לחוד", כתב ריטמן.

בנובמבר 2015 נחקר ריטמן במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) לאחר שצ', קצינה בלהב 433, הגישה נגדו תלונה בטענה שניסה לכפות את עצמו עליה. צ' נמצאה דוברת אמת בבדיקת פוליגרף. מח"ש המליצה להגיש כתב אישום נגד ריטמן, אך היועץ המשפטי לממשלה דאז יהודה ויינשטיין החליט לסגור את התיק בטענה ש"נסיבות המקרה אינן מצדיקות הליך פלילי". בינואר האחרון נזף אלשיך בריטמן, אך הוסיף כי הוא עושה זאת "מתוך אמפתיה וצער". הנזיפה באה בעקבות הוראת בג"ץ שלפיה על המפכ"ל לבחון נקיטת צעדים נגד ריטמן.

ריטמן מתח ביקורת על כך שלא נפתחה בדיקה של חקירת מח"ש בעניינו, "למרות חשש למעשים פליליים שנעשו על ידי בכירי מח"ש שהמלצתם השפיעה על החלטת בג"ץ". הוא הזכיר את דברי השר ארדן נגד מח"ש, והזכיר את הביקורת על המחלקה בפסק הדין במשפטו של ניצב בדימוס ניסו שחם, שזוכה מכל סעיפי האישום נגדו למעט אחד.

"לא נסתר מעיניי השיח התקשורתי הנוכחי, המקים בנוסף חשש לאי הארכת כהונתך בשנה בין היתר על רקע תמיכתך בי", הוסיף ריטמן במכתבו לאלשיך. "לצד הזעזוע מאמירות הנאמרות בעניין הארכת הכהונה ומיוחסות לגורמים פוליטיים ואינטרסנטיים, ההקשר שנעשה לחקירות הרגישות שהתנהלו ומנוהלות בלהב 433 ורצוני העז להישאר לצדך ולהילחם בכוחות המאיימים על דמותה של ישראל כולה, לא אתן יד למלעיזים ואקשה עליך בעצם הישארותי בארגון, דבר שעלול לגרור את השהיית סבב הבכירים הצפוי, בשל הקושי לריצוי מאן דהוא במציאת תפקיד 'לא רלוונטי' עבורי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ