עשרות קליעים נורו על בניין עיריית רהט; המשטרה פתחה בחקירה

עובדי העירייה דיווחו למשטרה כי גילו הבוקר עשרות סימני ירי על קיר הכניסה למקום. אין נפגעים. יו"ר ההסתדרות במרחב נגב: "העובדים לא רוצים לחזור לעבודה עד ששלומם יובטח"

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חלק מהקליעים שנורו לעבר עיריית רהט, הבוקר
אלמוג בן זכרי

עשרות קליעים נורו לפנות בוקר (חמישי) על בניין העירייה ברהט. המשטרה פתחה בחקירה, אולם עד כה טרם נעצרו חשודים. בתקרית לא היו נפגעים.

על פי הודעת המשטרה, בעקבות דיווח שהתקבל מעובד עיריית רהט, שהבחין בפגיעות של הקליעים בקיר הכניסה, הוזעקו למקום שוטרים. הם אספו ממצאים ונפתחה חקירה. על אף שהתקרית התרחשה לפנות בוקר, דוברות המשטרה לא דיווחה על כך, עד שהופנו אליה שאלות בנושא. יו"ר ועד העובדים, סמי אלקרינאוי, אמר ל"הארץ" כי הוא אינו מודע לסכסוך שהיה יכול להוביל לירי על בניין העירייה.

הכניסה לעיריית רהט, הבוקרצילום: ללא קרדיט

יו"ר ההסתדרות במרחב נגב, מאיר בביוף, מסר: "הבוקר קיבלתי דיווח מיו"ר ועד העובדים של עיריית רהט, לפיו רעול פנים ירה צרורות בפתח בניין העירייה. כל אזור דלת הכניסה מחורר כדורים. יו"ר הוועד הודיע שלא מוכן לסבול את הטרור הזה. העובדים לא רוצים לחזור לעבודה עד ששלומם יובטח".

ביום שלישי מסרה המשטרה בוועדת הפנים של הכנסת כי מספר תקריות הירי ומקרי החזקת הנשק בקרב האוכלוסייה הבדואית בנגב זינק בעשרות אחוזים בשנה הנוכחית לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הדיון התקיים בעקבות פרסום הסרטון שבו נראו רעולי פנים יורים מתוך כלי רכב נוסעים בצומת אוהלים שבנגב לפני כשבועיים. 

בדיון הציגה המשטרה נתונים עדכניים הנוגעים להיקפי תיקי הירי ואמצעי הלחימה בתחילת 2018. על פי הנתונים, בארבעת החודשים הראשונים של שנה זו נפתחו 103 תיקי חקירה בעקבות תקריות ירי בחברה הבדואית, לעומת 61 תיקים שנפתחו בתקופה המקבילה אשתקד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ