ראש עיריית נצרת וסגנו נחקרו בלהב 433 בחשד לעבירות שחיתות

השניים, יחד עם חמישה עובדים נוספים, חשודים במילוי דלק באלפי שקלים על חשבון העירייה. בהודעת העירייה נמסר: "ההצלחות של ראש העירייה הביאו את שונאיו עלובי הנפש לשים לו מקלות בגלגלים"

יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סלאם בוועידת דה מרקר, נובמבר 2017
יהושע (ג'וש) בריינר

ראש עיריית נצרת עלי סלאם וסגנו נחקרו היום (שני) על ידי להב 433. לפי הודעת המשטרה, השניים, יחד עם חמישה עובדי ציבור נוספים חשודים במעורבות בעבירות של גניבה בידי עובד ציבור, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, ומרמה והפרת אמונים. לפי הודעת המשטרה, החקירה מבוצעת באישור הפרקליטות, והתיק יועבר אליה עם סיומה.

על פי גורמים המקורבים לחקירה, אחד החשדות שנחקרו היום היתה נגד עובדי העירייה שהשתמשו בניגוד לנהלים בכרטיסי עירייה למילוי דלק באלפי שקלים לרכביהם האישיים ללא הרשאה. ראש העירייה סלאם נחקר בין היתר בחשד להפרת אמונים כמי שעל פי החשד אפשר את ההתנהלות. עם סיום חקירתו הוא שוחרר בתנאי הרחקה של יום אחד מהעירייה, שאליה הוא מתכוון לשוב ביום רביעי. הוא נחקר במשרדי יאח"ה צפון בחיפה במשך כשמונה שעות.

בהודעה של עיריית נצרת, הגדירו את החשדות המיוחסים לנחקרים ככוזבות. "ההצלחות חסרות התקדים של סלאם בניהול ופיתוח העיר הביאו את שונאיו עלובי הנפש לפנות לערכאות משפטיות או לגורמי אכיפת החוק בטענות סרק כדי לשים מקלות בגלגלי ההצלחה שמוביל ומנווט סלאם בעירייה בחמש השנים האחרונות", נמסר. "הוא ימשיך בעשייה למען תושבי נצרת למרות כל הניסיונות לפגוע בו ולהכפישו משום שהוא התנהל בשקיפות מול תושבי העיר מהיום הראשון לכניסתו לתפקיד".

"מדובר בזוטי דברים", אמר סנגורו, עו"ד אחמד מסאלחה. "ראש העירייה הוא אדם אמין שנחקר רק בשל היותו עומד בראש הפירמידה ואין לו קשר לחשדות. אין לי ספק שלו היו דברים בגו, המשטרה היתה עוצרת אותו ולא משחררת אותו כמעט בלי כל תנאי מגביל".

אתמול עצרה המשטרה עשרה בני אדם, בהם בכירים בעיריית בית שמש, בחשד לקבלת שוחד ועבירות נוספות, ובית המשפט האריך את מעצרם. על פי החשד, חלק מהעצורים קיבלו במסגרת תפקידם טובות הנאה בתמורה למתן אישורי בנייה עבור מיזמים בעיר. במשטרה אמרו כי החשד המרכזי נוגע לפרויקט נדל"ן הקשור לחסידות סאטמר בעיר, שקיבל היתר בוועדת התכנון והבנייה של העירייה למרות שהוא ממוקם בשטח ציבורי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ